Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

VII Noc z Andersenem we Włodawie

Email Drukuj PDF

W nocy z 30 na 31 marca 2012 włodawskie dzieci będą miały możliwość spędzenia magicznej nocy z książką w Ratuszu Miejskim.

Jest to już VII "Noc z Andersenem" spędzana w tak specyficzny sposób. Wyjątkowość tej nocy objawia się tym, że dzieci spędzają ją wśród książek w bibliotece. Taka noc to także noc wrażeń, nowych przyjaźni, bliski kontakt z książkami, spotkania z ciekawymi ludźmi, atrakcyjne niespodzianki i realizacja różnych programów. Przede wszystkim organizatorzy realizują cele kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" poprzez propagowanie głośnego czytania dzieciom, tworzenie sprzyjających warunków do wychowania emocjonalnego wpływającego na wzmacnianie więzi rodzinnych z wykorzystaniem literatury dziecięcej i bajkoterapii.


W tym roku w związku z ogłoszeniem przez MEN roku 2012 – rokiem PASJI, w głównej części imprezy otwartej dla wszystkich chętnych (w godz. 19:00–20:30) odbędzie się pokaz żonglerki różnymi akcesoriami sztuki cyrkowej w wykonaniu grupy dziecięcej "MALI WYTRWALI" z Zaliszcza. Po pokazie odbędą się warsztaty żonglerskie, tak by każdy mógł sam popróbować swoich umiejętności.

Rok 2012 to także rok KORCZAKA, dlatego przybliżymy dzieciom postać "Króla Maciusia I". Zostanie też przeprowadzona debata "sejmiku dziecięcego" z udziałem zaproszonych Radnych naszego miasta. Dzieci debatować będą nad tym jak realizowane są ich prawa, opracują też "swoją petycję" do władz miasta. Myśl pedagogiczna J. Korczaka przewijać się będzie przez całą noc, kiedy to w "panelu profilaktycznym" uczestnicy dyskutować będą o prawach dziecka oraz brać udział w edukacyjne prezentacji "Bezpieczne dziecko" przygotowanej przez Straż Miejską, a którą przeprowadzi sam pan Komendant.

Nie zabraknie też innych atrakcji – zabaw integracyjnych i sprawnościowych oraz konkursów.

W związku trwającymi pracami remontowymi w bibliotece, w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Włodawa Projektu "Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy", Gospodarzem tegorocznej edycji Nocy z Andersenem w Ratuszu Miejskim będzie Burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień.

Impreza organizowana jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie i lokalny koordynator akcji CPCD – Bogusława Górska.

Zapraszamy!!!

 

Jesteś› tutaj: Wydarzenia VII Noc z Andersenem we Włodawie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie