Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wydarzenia

Kolejny tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie lubelskim" dla Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie

Email Drukuj PDF

28 listopada w siedzibie Biblioteki Narodowej w Pałacu Krasińskich w Warszawie, podczas uroczystej Gali, ogłoszono wyniki Rankingu Bibliotek 2018, organizowanego przez Instytut Książki i dziennik "Rzeczpospolita". Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów – Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki oraz Marcina Piaseckiego, redaktora zarządzającego dziennika "Rzeczpospolita".

 DSC0071

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie po raz szósty znalazła się na mapie liderów w regionach. Dyplom przyznający tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w Rankingu Bibliotek 2018" odebrali Jacek Żurawski, dyrektor i Małgorzata Zińczuk, z-ca dyrektora ds. merytorycznych. W klasyfikacji krajowej włodawska książnica utrzymała ubiegłoroczną lokatę na 12 miejscu.

Więcej…

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2018

Email Drukuj PDF

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) to święto stanowiące okazję do podsumowania pracy i osiągnięć zawodowych bibliotekarzy, a także do przedstawienia różnokierunkowej działalności bibliotek. W Polsce jest obchodzony od od 1985 roku i rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w bieżącym roku upływał pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", nawiązującym do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

DSC 0026

Więcej…

Jesteśmy pierwsi w województwie!

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie po raz piąty zdobyła tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w Rankingu Bibliotek" Rzeczpospolitej i Instytutu Książki. W klasyfikacji krajowej włodawska książnica znalazła się na 12 miejscu (261,19 pkt.).

Gala Rankingu Bibliotek, 30.11.2017 r.Podczas uroczystości, która odbyła się 30 listopada 2017 r., w w Pałacu Rzeczypospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej), dyplom przyznający włodawskiej książnicy tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w Rankingu Bibliotek" z rąk Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego, Redaktora Zarządzającego Dziennika Rzeczpospolita odebrali dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski oraz zastępca dyrektora ds merytorycznych MBP Włodawa Małgorzata Zińczuk.
W uroczystościach uczestniczyła również Edyta Pietrzak – kierownik Działu Regionalnego MBP.

Więcej…

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2017

Email Drukuj PDF

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) jest obchodzony w Polsce od 1985 roku. Jest to święto podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Bibliotek, który w bieżącym roku upływał pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”

Tegoroczne uroczystości hołdujące pracy bibliotekarzy powiatu włodawskiego odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie 12 maja 2017 r. Honorowy Patronat nad świętem objęli Starosta Włodawski Andrzej Romańczuk i Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza, 2017

Uroczystość otworzył Dyrektor MBP Włodawa Jacek Żurawski witając przybyłych gości oraz przedstawiając syntezę wydarzeń ostatniego roku, krótką analizę działalności bibliotek publicznych powiatu włodawskiego, a także historię obchodów Dnia Bibliotekarza i ideę Tygodnia Bibliotek.

Więcej…

Biblioteczne przyjaźnie w 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie

Email Drukuj PDF

W zimową środę, 16 stycznia 1946 r., Janina Bobrykowa, starannie cyzelując każdą literę, dokonała wpisu do Księgi Inwentarzowej włodawskiej biblioteki rejestrując pod numerem pierwszym książkę Mariana Gawalewicza „Plotka” rozpoczynając tym samym ewidencję księgozbioru.

Jubileusz 70-lecia MBP, XV BSR, 17.12.2016 r.

Od tamtej pory minęło siedemdziesiąt lat, biblioteka zmieniała nazwę, lokalizację, miejska sieć biblioteczna się rozrastała, powstawały nowe działy, kolejne pokolenia bibliotekarzy odchodziły na zasłużoną emeryturę dając szansę młodszym generacjom.

17 grudnia 2016 r., w siedemdziesiąt lat i jedenaście miesięcy od przyjętej daty rozpoczęcia działania biblioteki, uroczyście uczciliśmy kamienną rocznicę istnienia naszej placówki, organizując w ramach uroczystości XV Biblioteczne Spotkania Regionalne zatytułowane w bieżącej edycji „Biblioteczne przyjaźnie” pod Patronatem Starosty Włodawskiego Andrzeja Romańczuka i Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego.

Więcej…

Strona 1 z 3

Jesteś› tutaj: Wydarzenia

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie