Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Grudniowe spotkanie STKN

Email Drukuj PDF

Przedświąteczne spotkanie „Nadbużańskiej Frazy”, czyli członków grupy poetyckiej zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej odbyło się 18 grudnia w Dziale Regionalnym Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła przeglądem wydarzeń kulturalno-literackich Czesława Michańska, nieoceniona propagatorka poezji w naszym powiecie, a nam szczególnie bliska jako bibliotekarz, wieloletni pracownik włodawskiej książnicy. Z pewnością włodawskie spotkania grupy poetyckiej świadczą o potrzebie podzielenia się swoim spojrzeniem na świat. Poszukujący swojej formy wyrazu uczestnicy spotkania odnaleźli ją w słowie zaklętym w poezji. Próbując wciąż na nowo uchwycić chwilę, pochylić się nad wartościami najważniejszymi dla osoby ludzkiej, szukają inspiracji i wyrażają liryką siebie i swoje przemyślenia. Często deklamowane przez samych autorów utwory są jeszcze niedokończone, tworzone w przypływie weny twórczej, nieoszlifowane, ale już pojawia się nieodparta chęć przekazania innym wytworów swojej twórczości. Niewątpliwie świadczy to o wrażliwości spojrzenia na drugiego człowieka, silnej więzi z grupą zrzeszonych poetów oraz chęci szlifowania warsztatu poetyckiego. Śmiem twierdzić, iż „Nadbużańska Fraza” jest idealnym miejscem na rozwijanie literackich zainteresowań oraz dzielenia się swoją pasją tworzenia lirycznego świata z innymi.

Spotkanie miało charakter iście uroczysty, bo świąteczny. Był to uroczy wieczór zaklęty w magiczne słowa poezji oraz dźwięki muzyki. Grudniowe popołudnie spędzone w atmosferze przyjaznego nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia upłynęło pod znakiem odczytywania wierszy o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej. Świąteczna uroczystość przepleciona więc była poetyckim słowem oraz wspólnym śpiewaniem kolęd przy wzruszających melodiach zagranych przez Czesławę Michańską na skrzypcach. Miłym zaskoczeniem był kolejny talent wszechstronnie uzdolnionej poetki. Dopełnieniem spotkania było serdeczne składanie życzeń świątecznych, które zakończyło ostatnią tegoroczną biesiadę poetycką. Kolejne, cykliczne już spotkanie miłośników sztuki słowa pisanego odbędzie się 22 stycznia 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Marta Ładak

Zapraszamy do przeglądania strony internetowej Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego www.stkn.pl

Sprawozdanie ze spotkania twórców kultury naszego regionu zostało upamiętnione na fotografiach.

Jesteś› tutaj: Regionalia Grudniowe spotkanie STKN

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie