Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zaproszenie na Słowiańskie Spotkania Literackie

Email Drukuj PDF

Już wkrótce odbędzie się trzydniowa XIII Międzynarodowa sesja historycznoliteracka „Nasi sąsiedzi: Ukraina i Białoruś” organizowana przez lubelski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie.

Słowiańskie Spotkania Literackie

Sesja rozpocznie się w Lublinie 22 maja. Pisarze z Ukrainy i Białorusi spotkają się ze studentami i naukowcami UMCS, 23 i 24 maja wezmą udział w dwudniowej sesji politycznogospodarczej w Woli Uhruskiej, 24 maja w godzinach popołudniowych zawitają do Włodawy na Słowiańskie Spotkania Literackie, których organizatorem od kilku już lat jest Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. Patronat nad tegorocznymi Słowiańskimi Spotkaniami Literackim objął Starosta Włodawski, a rolę współorganizatora przyjęło Starostwo Powiatowe.

Gośćmi włodawskiej publiczności czytelniczej będą: Ołena Krysztalśka – poetka, krytyk literacki, tłumacz literatury polskiej i hiszpańskiej na ukraiński, Myroslawa Hey - literaturoznawca, wykładowca literatury polskiej i angielskiej na Uniwersytecie Wołyńskim im. Łesi Ukrainki w Łucku oraz poeta i prozaik – Wasyl Hey. Spotkanie poprowadzi polski poeta, prozaik i tłumacz – Wojciech Pestka. Tematyką wystąpień będą: Pamięć o Bolesławie Prusie na Ukrainie, Poezja polska na łamach wołyńskiego kwartalnika literackiego "Świteź" oraz prezentacja dwujęzycznej antologii "Grawitacja wzajemności" prezentującej wiersze 135 ukraińskich poetów w przekładzie na polski.

Miłośników literatury oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy 24 maja (piątek) 2013 r. o godz. 17.00 do Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie – ul. Przechodnia 13. Wstęp wolny.

Jesteś› tutaj: Regionalia Zaproszenie na Słowiańskie Spotkania Literackie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie