Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tadeusz Kościuszko - bohater dwojga narodów

Email Drukuj PDF

Tematem spotkania (16.03.2017 r.) słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PZREiI O/Włodawa, które odbyło w naszej bibliotece, było przedstawienie postaci Tadeusz Kościuszki w związku z uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustanawiającej rok 2017 m. in. ROKIEM KOŚCIUSZKI.

UTW, 16.03.17 r.

Słuchacze mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu "Jego imię Polska" (w reżyserii Lucyny Smolińskiej i Mieczysława Sroki, muzyka Aleksander Przybytek a przepiękne zdjęcia Adam Fręśko i Witold Wojciechowski), który przedstawia sylwetkę bohatera obojgu narodów - Polski i Stanów Zjednoczonych, a jego życie i dokonania otacza legenda.

Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem treści listu napisanego przez Ludwikę Sosnowską do Tadeusz Kościuszki, następnie słuchacze zostali zaopatrzeni w materiały, z którymi mają obowiązek się zapoznać.

Od kilkunastu lat nasza biblioteka w ramach współpracy z PZREiI organizuje raz w roku konkurs czytelniczy dla słuchacz UTW. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona jest życiu Tadeusza Kościuszki.
Przewidywany termin przeprowadzenia eliminacji konkursowych zaplanowano na 02.06.2017 r. godz. 12.00.

Ewa Krukowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Regionalia Tadeusz Kościuszko - bohater dwojga narodów

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie