Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Szkolenie powiatowe - Wytyczno

Email Drukuj PDF

We wtorek (15 marca) zorganizowaliśmy szkolenie i warsztaty dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników bibliotek publicznych i filii bibliotecznych powiatu włodawskiego.

Szkolenie powiatowe, 15.03.16 r.

Tematem wiodącym szkolenia była instrukcja kancelaryjna i archiwalna. Program obejmował m.in: podstawy prawne, system kancelaryjny bezdziennikowy, tworzenie i prowadzenie teczek rzeczowych, ewidencjonowanie i brakowanie dokumentacji w archiwum/składnicy akt. Szkolenie z w/w zakresu prowadziła Ewa Szewczyk - specjalista ds. administracyjnych i finansowych MBP we Włodawie. Każdy z uczestników otrzymał materiały, które posłużą do opracowania instrukcji kancelaryjnej i archiwalnej dla swojej biblioteki.

Spotkanie miało miejsce w Filii Bibliotecznej w Wytycznie. Biblioteka znajduje się w wyremontowanym, pięknie urządzonym budynku "Książnica Pana Jana". Nazwa placówki stanowi ukłon w stronę zasłużonego w lokalnym środowisku byłego bibliotekarza Jana Kurackiego. Pracownicy GBP w Urszulinie i Filii w Wytycznie przywitali nas domowym ciastem i kawą, następnie wójt Gminy Tomasz Antoniuk przedstawił plany rozwoju Gminy Urszulin z uwzględnieniem placówek bibliotecznych (planuje powołanie kolejnych filii bibliotecznych).
Na zakończenie organizatorzy zapewnili uczestnikom niezwykle smaczny obiad za co serdecznie dziękujemy.

Następne spotkanie bibliotekarzy powiatu włodawskiego planujemy zorganizować na początku czerwca i odbędzie się ono w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach, ponieważ podjęliśmy decyzję, że w tym roku będziemy organizować szkolenia wyjazdowe, żeby pokazać bibliotekarzom nowe, zmodernizowane biblioteki w powiecie.

Ewa Krukowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Szkolenie powiatowe - Wytyczno

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie