Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otwarcie wystawy fotografii “The best of…”

Email Drukuj PDF

Jedna z wariacji pewnego chińskiego przysłowia brzmi:
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez chwilę - napij się wina,
jeśli chcesz być szczęśliwy przez rok - ożeń się,
jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - wypełnij swoje życie pasją.

We wtorek, 6 października 2015 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, w Galerii Na Parterze spotkać można było, aż osiem osób, którym pasja wypełnia istotny fragment świata.

Otwarcie wystawy fotografii, 06.10.15 r.

Joanna Szymańska, Sebastian Czaus, Czesław Danilczuk, Zbigniew Dębiec, Sylwester Hawrył, Radosław Kuczyński, Paweł Miazga, Paweł Piędzio to ludzie, których połączyły wspólne zainteresowania. Z ich miłości do dźwięku migawki zrodził się Włodawski Klub Fotograficzny.

Miejscowi wielbiciele fotografii zintegrowali się w 2014 roku w ramach projektu „Włodawa – w czym tkwi urok naszego miasta” organizowanego przez Włodawski Dom Kultury, gdzie w ”Galerii pod kinem” mieści się siedziba klubu. Działalność członków w dużej mierze skupia się wokół dokumentowania codzienności, czego potwierdzeniem były zdjęcia pokazane podczas wystawy “Jeden dzień z życia Włodawy”, która miała swój wernisaż w lutym tego roku. W galerii Domu Kultury zobaczyć można było życie mieszkańców naszego miasta ubrane w kadry.

The best of…, czyli wystawa prezentowana w naszej Galerii Na Parterze, skupia najlepsze zdjęcia wykonane przez członków klubu. A ilu artystów, tyle sposobów widzenia i interpretacji tematu. Wśród fotografii odnaleźć można nie tylko reportaż, ale również portery, czy zagraniczne krajobrazy. Na telewizorach wyświetlane są prezentacje podsumowujące “XXIII Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem” widziane oczami członków klubu. Gabloty wystawiennicze natomiast, wypełniają zdjęcia pochodzące z albumu Pana Czesława Danilczuka “Włodawa z tamtych lat”, o którym kilka słów opowiedział dr Marek Bem, kurator wystawy z ramienia WDK. Pan Marek na wstępie zaznaczył, że nietaktem jest mówić o rzeczy, która cieszy się taką popularnością, że jest już praktycznie nie do zdobycia we Włodawie. Wyraził jednocześnie nadzieję na wznowienie wydawnictwa lub publikację kontynuacji.

Nikt chyba nie mógłby opowiedzieć lepiej o tym co łączy i motywuje autorów prac, niż oni sami. Poproszeni o krótkie autoprezentacje zdradzili nam, jakie tematy są dla nich najbardziej inspirujące, jakie wyzwania przed sobą stawiają, jakie są ich najbliższe plany i jaką motywacją są dla nich rodzina i przyjaciele.

Podziękowania za udostępnienie swoich prac na potrzeby wystawy wręczyli gospodarze spotkania - Pani Lucyna Lipińska Dyrektor Włodawskiego Domu Kultury oraz Pan Jacek Żurawski Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Oboje złożyli obietnicę kontynuowania owocnej współpracy i wzajemnego wsparcia – trzymamy ich za słowo!

Przypominamy, że wystawa otwarta jest dla zwiedzających do 17 października 2015 r. w godzinach pracy biblioteki.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Otwarcie wystawy fotografii “The best of…”

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie