Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zaczarowana Biblioteka 2015 w Hańsku

Email Drukuj PDF

Już kolejny rok Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk prowadzi akcję czytelniczą pod nazwą „Zaczarowana biblioteka”, organizowaną w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównym celem zajęć dla 4 grup przedszkolnych jest zachęcenie dzieci do czytania, skojarzenie książki z ciekawą i przyjemną formą spędzenia czasu wolnego.

Zaczarowana Biblioteka 2015 w BPG Hańsk

Co dwa tygodnie bibliotekarka odwiedza maluchy z miejscowego przedszkola, bądź zaprasza dzieci na organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury imprezy. Przedszkolaki mają okazję nie tylko wysłuchać ciekawych bajek i opowiadań, ale również biorą udział w konkursach i zabawach. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi. Tym razem zajęciom przyświecało hasło „Uśmiech dla każdego”. Podstawą zajęć była książka Przemysława Wechterowicza „Uśmiech dla żabki” z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak. Książka zwraca uwagę jak wielką moc ma uśmiech. Na początku spotkania dzieci zaglądały do magicznego pudełka, w którym schowane było lusterko i uśmiechały się do swojego odbicia. Zabawa pozwoliła na zainicjowanie rozmowy: Co to znaczy, że ktoś jest szczęśliwy? Kiedy się uśmiechamy? Ponadto dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i tworzyły prace plastyczne „Komu chciałbym dziś przesłać swój uśmiech?”

Akcję „Zaczarowana biblioteka” prowadzi bibliotekarka Agnieszka Wróbel we współpracy z przedszkolankami Barbarą Koroną, Teresą Głogowską, Alicją Łapińską oraz Justyną Grzeszczuk.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk

Zajęcia na podstawie scenariusza „Poradnik Bibliotekarza” 1/2015, s. 41

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Regionalia Zaczarowana Biblioteka 2015 w Hańsku

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie