Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZAPRASZAMY NA URODZINY WŁODAWY!

Email Drukuj PDF

Burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
Grupa Mowa Żywa

zapraszają na

URODZINY WŁODAWY
25 września 2014 r.

Urodziny Włodawy LUHM

Przez kilka ostatnich miesięcy informowaliśmy na stronie MBP o poczynaniach Latającego Uniwersytetu Historii Mówionej. Czas mija nam przyjemnie, aczkolwiek bardzo szybko - nadszedł finał projektu, a z nim pora na podsumowanie naszych działań. Członkowie grupy postanowili uczcić to obchodami urodzin naszego miasta.

Wybór tematu nie jest przypadkowy, w tym roku świętujemy bowiem 480. rocznicę nadania praw Miejskich Włodawie.

Z tej okazji postanowiliśmy przygotować cykl wydarzeń nawiązujących do przeszłości miasta. Jest to jednak spojrzenie nietypowe. Takiej historii Włodawy nie znajdziecie w podręcznikach. Nasza wystawa opiera się indywidualnych i niepowtarzalnych wspomnieniach mieszkańców miasta i okolic.

Dołącz do nas i odkryj Włodawę na nowo!

ZOSTAŃ RYCERZEM SWOJEGO MIASTA
w 480. rocznicę nadania praw miejskich Włodawie

W programie:
17:00 – wernisaż wystawy Języki dialogu, minikoncert dawnych pieśni pogranicza, kaplica przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, ul. Chełmska 20
17:45 – wspólne przejście do Rynku miasta
18:00 – zwiedzanie instalacji przestrzennej, happening włodawskiej młodzieży, finał I edycji programu Latający Uniwersytet Historii Mówionej, niespodzianki urodzinowe dla mieszkańców miasta i gości; dziedziniec Czworoboku

Program współfinansowany w ramach programu regionalnego Program "Równać Szanse" 2013 prowadzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Partnerzy: MPGK, ZOMAR, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, Urząd Miasta we Włodawie, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, MOSiR, WDK.

Uroczystości objęte patronatem Burmistrza Włodawy.

Wydarzenie ujęte zostało również w programie promocji województwa lubelskiego „Włodawa, tajemnica i piękno pogranicza, dobre na weekend”, realizowanego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Jesteś› tutaj: Regionalia ZAPRASZAMY NA URODZINY WŁODAWY!

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie