Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zostań rycerzem swojego miasta!

Email Drukuj PDF

Każdy z nas tworzy historię swojego miejsca, w którym żyje, mieszka, pracuje. Młodzież szkolna chciałaby poznać swoje miejsce poprzez Twoje doświadczenie.
Jeśli chcesz się podzielić z nami swoimi opowieściami z miasta lub wsi z powiatu włodawskiego zapraszamy do kontaktu.

Latający Uniwersytet Historii Mówionej

Nagrania prowadzimy w małych grupach młodzieży w domach prywatnych lub w sali naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Można indywidualnie umówić się na nagranie.
Interesują nas między innymi czasy przedwojenne, okres okupacji aż po historię najnowszą – stan wojenny, czas transformacji, przemiany nowych ulic, osiedli, zabudowań. Czekamy na poszczególne historie: Twojego domu, rodzinnej fotografii lub ulicy.

Pomóż nam uzbierać 480 godzin wspomnień na urodziny Włodawy. To w tym roku obchodzimy 480. rocznicę nadania praw miejskich Włodawie. Na tę okoliczność zapraszamy każdego mieszkańca miasta i okolic do włączenia się w tworzenie strony internetowej oraz pamiątkowej instalacji.

Włodawscy licealiści prowadzą rozmowy z mieszkańcami, nagrywają wspomnienia poznając w ten sposób poszczególne historie miasta i regionu. W efekcie młodzież przygotowuje instalację artystyczną oraz stronę internetową z zebranymi relacjami mieszkańców, fotografiami i komentarzami. Czekamy też na Twoją pomoc!

Uroczysta prezentacja efektów odbędzie się w czerwcu tego roku. Serdecznie zapraszamy do współpracy przy projekcie Latający Uniwersytet Historii Mówionej.

Latający Uniwersytet Historii Mówionej Latający Uniwersytet Historii Mówionej

Kontakt
Aleksandra Zińczuk – koordynator programu, 663 990 954 (telefonicznie)
Urszula Panasiuk, Małgorzata Zińczuk – informacja w MBP we Włodawie,
ul. Przechodnia 13
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Projekt organizowany przez Grupę Mowa Żywa w partnerstwie z MBP we Włodawie. Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Regionalnego Programu “Równać Szanse” 2013.

źródło: www.oralhistory.blog.pl

Grupa Mowa Żywa

Jesteś› tutaj: Regionalia Zostań rycerzem swojego miasta!

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie