Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wesołe sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Email Drukuj PDF

Poniedziałkowe poranki w bibliotece od kilku tygodni są bardzo wesołe, a to za sprawą najmłodszych czytelników księgozbioru MBP we Włodawie. Tym razem odwiedzili nas uczniowie kl. 0 „a” z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 2 we Włodawie. Sześciolatki przyszły do nas 20 maja, pod opieką wychowawczyni, pani Jolanty Ostapiuk.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Działu Regionalnego, w którym dzieci zapoznały się z prasą regionalną, którą prenumerujemy, a także z materiałami dotyczącymi ich szkoły, zgromadzonymi w kartotece regionalnej.

Następnie przeszliśmy do Czytelni Internetowej, gdzie uczniowie, niektórzy po raz pierwszy mieli okazję skorzystać z komputerów z ekranami dotykowymi, czy też przetestować funkcjonowanie mysz i klawiatur bezprzewodowych.

Kolejną agendę, w której zatrzymaliśmy się na dłużej był Oddział dla Dzieci. Sześciolatki czuły się tutaj bardzo swobodnie i korzystały ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez tę szczególną, dziecięcą strefę biblioteczną. Były więc tańce i śpiewy, gra na keyboardzie, która sprawiła dzieciom dużo radości. Okazało się, że oprócz talentów muzycznych, wszystkie dzieci z tej klasy mają talent plastyczny. Bowiem bardzo ładnie rysują, czego dowodem są kolorowe obrazki pozostawione w Oddziale na pamiątkę tej wizyty.Nasi mali goście bardzo chętnie sięgali po książki i prasę dostępną w bibliotece. Z uwagą też wysłuchali kilku opowiadań z książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton”, w zabawny sposób opisujących zasady dobrego zachowania się. Dzieci ochoczo zwiedziły pozostałe agendy biblioteki, przeznaczone dla czytelników dorosłych. Zgodnym chórem uznały, że najpiękniejszy jest Oddział dla Dzieci, i że tutaj będą wracały.

Serdecznie dziękujemy Wam za odwiedziny i upominek w postaci własnoręcznie wykonanego obrazka, który wspaniale prezentuje się na bibliotecznym regale.

Zapraszamy Was w nasze progi jak najczęściej. Natomiast pamiątkowe zdjęcia z tej wizyty można obejrzeć w naszej galerii.

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wesołe sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie