Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rozśpiewane sześciolatki z SP nr 2

Email Drukuj PDF

Kolejny radosny poranek w bibliotece zapewniły nam sześciolatki z kl. 0 "b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, które przyszły do nas pod opieką pani Renaty Kostrzewskiej w czwartek, 16 maja. Dzieci zwiedziły wystawy prezentowane w naszych galeriach. "Na Parterze"podziwiały malarstwo Franciszka Ryszarda Mazurka, natomiast "Na Piętrze" zachwyciły się pracami Eweliny Kratiuk. Wprowadzone w artystyczny nastrój dzieci opowiedziały o swoich ulubionych technikach i przyborach malarskich. Zademonstrowały także próbkę swego talentu plastycznego w Oddziale dla Dzieci, gdzie ochoczo oddały się rysowaniu.

Sześciolatki z SP 2

 

 

Nasi goście doskonale odnaleźli się w konwencji Słowa, Muzyki i Obrazu. Oprócz bowiem rysowania, pokazały muzyczne umiejętności śpiewając i tańcząc. Również do keyboard'u ustawiła się długa kolejka. Każdy spróbował swoich sił  przy klawiszach. Próby zakończyły się oczywiście sukcesem.

Mimo licznych atrakcji zawartych w ofercie bibliotecznej, dzieci bardzo chętnie sięgały po książki i prasę przeznaczone dla młodych czytelników. Z zainteresowaniem wysłuchały też wierszy Juliana Tuwima "Słoń Trąbalski" i "Aeroplan", które przeczytały panie Renata i Asia.

W Dziale Regionalnym natomiast, uczniowie odnaleźli w kartotece regionalnej segregator z kserokopiami artykułów prasowych dotyczących ich szkoły. Czytelnia Internetowa zachwyciła naszych młodych gości zbiorem multimediów, naturalnie kusiły także komputery, jednak zabrakło czasu by przetestować możliwości sprzętu. Dzieci obiecały wkrótce powrócić w nasze progi, a my serdecznie Was zapraszamy.

Zdjęcia z tej wizyty zamieściliśmy w naszej galerii

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Rozśpiewane sześciolatki z SP nr 2

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie