Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dni otwarte w bibliotece- wizyta uczniów SP w Kulczynie

Email Drukuj PDF

W ostatni dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, tj. 15 maja, nasza placówka otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zaciekawionych specyfiką pracy w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W związku z tym, środowy poranek okazał się niezwykle radosnym dla nas- bibliotekarzy oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kulczynie, którzy przyjechali do Włodawy pod opieką pań wychowawczyń Krystyny Zielińskiej, Ewy Olszewskiej, Moniki Wólczyńskiej, Małgorzaty Kończal, Sylwii Trojanowskiej.

Uczniowie SP z Kulczyna

Dzieci ochoczo zwiedziły bibliotekę. Z uwagą wysłuchały informacji dotyczących specyfiki pracy na poszczególnych stanowiskach bibliotecznych. Najciekawszym miejscem okazał się Oddział dla Dzieci, Dział Regionalny oraz Czytelnia Internetowa. Oczywiście dużo uwagi skupiła biblioteczna Strefa Gier, gdzie korzystając z x-boxa dzieci mogły sprawdzić swoich sił grając w piłkę nożną, siatkową czy też w kręgle.

Nasi mili goście z niezwykłą ciekawością potraktowali Dział Regionalny, o którym opowiedziała Edyta Pietrzak-kierownik wspomnianej agendy. Uczniowie mieli możliwość odszukania w kartotece regionalnej swojej rodzinnej miejscowości-Kulczyna. Z uwagą prześledziły artykuły opublikowane na jego temat.

Natomiast w Oddziale dla Dzieci, ku uciesze naszej-bibliotekarzy, jak również pań wychowawczyń młodzi czytelnicy oddali się lekturze książek samodzielnie wyszukanych na regałach. Dostrzeżona została także prasa dziecięca i młodzieżowa prenumerowana w naszej placówce. Rozgrzany do czerwoności keyboard i tym razem przetrwał próby muzyczne małych rączek.

Zachwyt dzieci wzbudziły komputery dostępne w Czytelni Internetowej. Wysokiej klasy technologia, szybki Internet oraz dotykowe ekrany komputerów zrobiły furorę. Maluchy doskonale odnalazły się w świecie Słowa, Muzyki i Obrazu.

Jak wiemy, wszystko to, co dobre szybko się kończy i tym razem sprawdziło się znane powiedzenie. Czas wizyty upłynął nam bardzo miło, ale niestety też bardzo szybko. Nie wszystkie tajemnice biblioteki zostały odkryte, dzieci musiały ruszyć w dalszą drogę. Nim jednak odjechały, wręczyły nam pięknie przygotowane podziękowania za lekcję biblioteczną i oprowadzenie po bibliotece. Obiecały także, że będą nas odwiedzały tak często, jak tylko będą mogły.

Dziękujemy Wam za sympatycznie spędzony czas i zapraszamy w nasze progi jak najczęściej.

Pamiątkowe zdjęcia z tej wizyty zamieściliśmy w naszej galerii.

Joanna Orzeszko

 

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Dni otwarte w bibliotece- wizyta uczniów SP w Kulczynie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie