Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Majowe wizyty sześciolatków

Email Drukuj PDF

Poniedziałkowy poranek w bibliotece, 13 maja upłynął pod znakiem wizyt sześciolatków z dwóch włodawskich przedszkoli. Jako pierwsi dotarli do nas podopieczni Miejskiego Przedszkola Integracyjnego pod opieką pani Heleny Kobus.

Maluchy ochoczo zwiedzały bibliotekę nie kryjąc zachwytu nad częścią przeznaczoną właśnie dla dzieci. Zainteresowaniem cieszyły się kolorowe książki, multimedia i oczywiście oblegany keyboard. W sali konferencyjnej sześciolatki zatrzymały się na pięciominutowy seans. Obejrzały bajkę pt."Bolek i Lolek" i ruszyły na dalsze zwiedzanie. Przedszkolaki obiecały powrócić z rodzicami by założyć sobie karty biblioteczne. W galerii zamieściliśmy zdjęcia z tej wizyty.

Druga grupa młodych gości odwiedziła nas w południe. Pod opieką pani Iwony Osińskiej przyszli do nas wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie. Dzieci zainteresowane były wystawami, które można u nas obejrzeć w poszczególnych galeriach.

"Na Parterze" zapoznały się z malarskim kunsztem Franciszka Ryszarda Mazurka, gdzie prezentowana jest wystawa pt."Z plenerów w magicznych zakątkach świata". Natomiast "Na Piętrze" zachwyciły się technikami plastycznymi preferowanymi przez Ewelinę Kratiuk, autorkę prac prezentowanych na wystawie "Moje inspiracje".

Dzieci wyznały, iż na zajęciach plastycznych w przedszkolu bardzo często udzielają się artystycznie. Wykazały się dużą wiedzą o przyborach plastycznych, opowiedziały o ulubionych technikach malarskich. Dodały, iż dołożą wszelkich starań, by w przyszłości to ich prace ozdobiły biblioteczne galerie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej sympatycznej wizyty.

Joanna Orzeszko


Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Majowe wizyty sześciolatków

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie