Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nastoletnie inspiracje... refleksja po wernisażu

Email Drukuj PDF

We wtorek, 27 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotecznej galerii trzy wspaniałe talenty. Czas wernisażu Gabrieli Andor, Zuzanny Chmielewskiej i Alicji Olesiejko „Nastoletnie inspiracje" upłynął w miłej atmosferze. W tym szczególnym dniu były z nami rodziny artystek, wicedyrektor szkoły, pani Beata Zań, a także koleżanki i koledzy z klasy wraz z wychowawczyniami, panią Dorotą Kieloch i Anną Szwarcer z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie.

DSC 0225

Wtorkowe wydarzenie jest kontynuacją cyklu „Promocja Młodych Talentów". Pomysł na promowanie zdolności naszych młodych czytelników zrodził się 19 lat temu, w głowie ówczesnej bibliotekarki Oddziału dla Dzieci, pani Małgorzaty Zińczuk dzisiejszej Zastępcy Dyrektora do spraw merytorycznych MBP we Włodawie. Różne talenty mieliśmy przyjemność odsłaniać naszej włodawskiej społeczności. Malarstwo, rysunek, rzeźba, poezja, fotografia oraz pasje kolekcjonerskie młodych, wrażliwych ludzi.
Naszym wernisażom najczęściej towarzyszy oprawa artystyczna w postaci muzycznej bądź poetyckiej. Podczas tego wernisażu doświadczyliśmy obu form. Oliwia Chomontowska wystąpiła z piosenką „Kaktus" (autor Bovska), nieco później mieliśmy okazję wysłuchać wierszy Alicji Olesiejko, w wykonaniu samej autorki oraz koleżanek i kolegi z klasy.

Kiedy rozpoczynałyśmy z panią Dorotą Kieloch rozmowy o przygotowaniu wystawy prac jednej z jej wychowanek, wspomniała, że ma więcej wspaniałych talentów na wyciągnięcie ręki. Padł pomysł, by zorganizować dziewczętom wspólny wernisaż. W pierwszej chwili pomyślałam, że będzie to bardzo trudne zadanie. Jak pogodzić trzy różne przekazy, trzy osobowości podczas jednej ekspozycji... Origami i rysunek. Okazało się to całkiem przyjemnym zajęciem!
Pasje artystek przenikają się w korzeniach, zarówno origami Gabrysi, jak i motywy rysunkowe Ali i Zuzi wywodzą się z Japonii. Wśród prac zobaczymy m. in. postaci z anime, pokemony. Ekspozycja tworzy więc spójną całość.
Początkowo onieśmielone artystki opowiedziały publiczności o swoim warsztacie twórczym. Wszystkie zgodnie uznały, że noc jest najlepszą porą, by powstało dzieło. Wyznanie to potwierdzili rodzice, ubolewając nad niewyspaniem córek :)
Wiele ciepłych słów popłynęło pod adresem dziewcząt, zarówno ze strony dumnych rodziców, wychowawczyń, jak i koleżanek i kolegów ze szkoły.
Dopełnieniem miłego spotkania był słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum Nr 2 we Włodawie. Serdecznie dziękujemy!

Serdeczne podziękowania składam na ręce koleżanek Edyty Pietrzak i Urszuli Panasiuk za nieocenioną pomoc w przygotowaniu materiałów promujących wydarzenie i wsparcie w jego realizacji :)
Paniom Dorocie Kieloch i Annie Szwarcer za inicjatywę i pomoc organizacyjną w przygotowaniu wernisażu.

Wystawę można zwiedzać do końca kwietnia, w Galerii Na Piętrze MBP Włodawa.
Zapraszamy!

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. E. Pietrzak

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Nastoletnie inspiracje... refleksja po wernisażu

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie