Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 3

Email Drukuj PDF

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie, przyłączyła się do corocznego celebrowania święta bibliotek szkolnych ogłoszonego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Associaton of School Librarianship).

DSC07206

W roku 1999 stowarzyszenie zwróciło uwagę na potrzebę ustanowienia święta bibliotek funkcjonujących w placówkach oświatowych i zainaugurowało jego obchody. Ostatecznie w roku 2008 październik został ogłoszony miesiącem bibliotek szkolnych.

Z tej okazji z miłą chęcią skorzystałam z zaproszenia do współpracy w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów włodawskiej szkoły podstawowej. W czwartek 26 października spotkałam się z pierwszoklasistami, aby zaprezentować im wybrane fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika". Wykorzystałam do tego kamishibai – japońską sztukę opowiadania historii w połączeniu z ilustracjami na planszach umieszczanych w drewnianej skrzynce, która do złudzenia przypomina teatralną scenę.
Mimo, że spotkanie zorganizowano w niewielkim pomieszczeniu Biblioteki Szkolnej, organizatorki ze szczególną starannością zadbały o piękny wystrój sali oraz miłą atmosferę.
Promocja przygody podróżnika Kazimierza Nowaka okazała się zarówno interesująca, jak i skuteczna – wszystkie egzemplarze opowieści Łukasza Wierzbickiego niemal w okamgnieniu znalazły czytelników.
Podczas październikowego świętowania Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała szereg akcji mających na celu propagowanie codziennego czytania min. miało miejsce pierwsze spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki, który przygotował pamiątkowe zakładki do książek, wręczane czytelnikom odwiedzającym bibliotekę w ostatni piątek października.
Bardzo serdecznie dziękuję za wyróżnienie mnie zaproszeniem na szkolną uroczystość promującą czytelnictwo wśród dzieci.
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z księgozbioru tak ze Szkolnej jak i Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Małgorzata Topolska

Fotografowała: Marta Wiatrowska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wizyta w Szkole Podstawowej nr 3

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie