Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przedszkolaki na lekcji bibliotecznej i nie tylko...

Email Drukuj PDF

W czwartek, 12 października dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie pod opieką pań: A. Matczuk i J. Bondarczuk (grupa sześciolatków) odwiedziły Oddział dla Dzieci.

Przedszkole Miejskie nr 1, 12.10.17 r.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się czym jest biblioteka, w jaki sposób można z niej korzystać oraz jak powinniśmy traktować książki. Dużym zainteresowaniem cieszyła oczy naszych małych gości karta biblioteczna, na której samemu można się podpisać.

Następnie przedstawiona została opowieść podejmująca tematykę poszanowania książek, którą przedszkolaki wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem. Zaprezentowano dzieciom księgozbiór adekwatny do ich wieku, który wzbudził u naszych miłych gości ogromny entuzjazm. Wszystkie dzieci zgodnie zadeklarowały rychłe odwiedziny wraz z rodzicami aby wypożyczyć książki i poznać inne piękne historie.
W dalszej części spotkania wyruszyliśmy z Oddziału dla Dzieci, by obejrzeć nowo otwarte wystawy. Pierwszą w kolejności obejrzeliśmy wystawę w „Galerii na Piętrze" pt. „Od kreski do koloru" autorstwa Klaudii Pakuły z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie. Następnie przeszliśmy do „Galerii na Parterze". Tam oglądaliśmy pokonkursową wystawę prac V Ogólnopolskiego Konkursu „ PISANIE IKON – WŁODAWA 2017". Autorami zamieszczonych na wystawie dzieł są osadzeni z Zakładów Karnych.
Uwagę najmłodszych przykuła ekspozycja z jesiennymi darami natury, która zdobi hol przy Czytelni i Wypożyczalni dla Dorosłych, wykonana przez naszą koleżankę Ewa Szewczyk.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

fot-J. Bondarczuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Przedszkolaki na lekcji bibliotecznej i nie tylko...

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie