Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kreatywne dzieci - wernisaż poplenerowej wystawy

Email Drukuj PDF

W ubiegłym tygodniu, 31 sierpnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć w bibliotecznych progach niezwykle kreatywne towarzystwo!

DSC 0071

Wczesnym, czwartkowym popołudniem w Galerii na Piętrze miał miejsce finał projektu „Kreatywne dzieci. Artystyczne półkolonie dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin".
Na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze jutro" odpowiedziało przeszło 50 osób. Wernisaż przebiegał w konwencji SŁOWO MUZYKA OBRAZ, pod tym bowiem hasłem nasza placówka realizuje działania kulturalno-oświatowe od 2012 roku, czyli od „wielkiego remontu".

Spotkanie odbyło się w dwóch przestrzeniach bibliotecznych. Rozpoczęliśmy w sali konferencyjnej, gdzie gości przywitał Jacek Żurawski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Następnie podsumowania przedsięwzięcia dokonały koordynator projektu Jolanta Kołtun, która w formie prezentacji multimedialnej przybliżyła nam genezę programu „Kreatywne dzieci" oraz Justyna Gajos, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze jutro", która opowiedziała nam o idei wystawy i pleneru, podczas którego eksponowane dzieła powstały.

Artystycznej oprawy dopełniły: muzycznie Agata Mąkosa, uczennica Szkoły Muzycznej I Stopnia we Włodawie, która na flecie poprzecznym wykonała dwie pieśni rosyjską i francuską, natomiast poetycko panie Czesława Demczuk i Czesława Michańska, poetki Nadbużańskiej Frazy działającej przy Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie.

Przestrzeń SŁOWA dodatkowo wypełniła promocja książki Patryka Osieleńca „Gra". Autor publikacji dał się poznać jako niezwykle pogodny i pozytywnie pewny siebie młody pisarz. Szczodrze rozdawał autografy nabywcom swojej pierwszej, autorskiej książki. Z wywiadu przeprowadzonego przez Agatę Mąkosę z autorem, dowiedzieliśmy się m.in. że pisanie daje Patrykowi wolność... Wolność w kreowaniu świata, w którym nic nie jest w stanie go ograniczać zwłaszcza niepełnosprawność. Młody pisarz chętnie opowiadał nam o sobie, a wypowiedzi okraszone szerokim uśmiechem tylko dowodziły pogodnego usposobienia i ogromnego poczucia humoru Patryka.

Po miłych i ciepłych słowach uznania ze strony Burmistrza, Wiesława Muszyńskiego dla twórczości zarówno Patryka, jak i kreatywnych podopiecznych „Lepszego jutra", przeszliśmy do Galerii na Piętrze, gdzie nasze oczy radował OBRAZ w formie poplenerowej wystawy prac. Ekspozycja przygotowana przez bibliotekarzy MBP, Małgorzatę Topolską i Monikę Urbańską-Nazaruk sprowokowała falę miłych, wakacyjnych wspomnień z półkolonii artystycznych.

Burmistrz szczególne podziękowania skierował do pań Władysławy Wójcik i Agnieszki Kuryłowicz, które swoim artystycznym doświadczeniem wsparły kreatywną młodzież podczas pleneru.
Pierwszorzędny słodki poczęstunek przygotowany przez kreatywne mamy młodych artystów, doskonale dopełnił wydarzenia :) Było pysznie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
fot. M. Topolska

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Kreatywne dzieci - wernisaż poplenerowej wystawy

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie