Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Podróż za jeden uśmiech... podsumowanie III Nocy Bibliotek

Email Drukuj PDF

Wieczorna akcja spotkań w bibliotekach całej Polski miała miejsce w sobotę, 3 czerwca. Hasłem edycji 2017 było „Czytanie porusza”, w związku z czym sympatycy i przyjaciele naszej biblioteki ruszyli we wspólną podróż z bibliotekarzami włodawskiej książnicy.

Noc Bibliotek, 03.06.2017 r.

Zanim rozpoczęliśmy sobotnią zabawę, głos zabrał przedstawiciel sponsora głównej nagrody – 3 rodzinnych talonów na pływalnię. Pan Jacek Chęć wystąpił z wakacyjną ofertą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie, zachęcając rodziców i dzieci do aktywnego spędzania letniego czasu z MOSIR-em.

W podróż do odległej Japonii z magicznym teatrzykiem KAMISHIBAI zabrała nas Małgorzata Topolska (bibliotekarz Oddziału dla Dzieci MBP), która przygotowała barwne karty ilustrujące polski wiersz „Lokomotywa” J. Tuwima.

Zachęcona do wspólnej zabawy publiczność przystąpiła do konkursu „Pomaluj swojego bibliotekarza”. Nieświadomi niczego śmiałkowie zgłosili się na ochotnika, by już po chwili oddać się w ręce uzbrojonych w kredki malarzy Uśmiech Widownia miała za zadanie wybór najciekawiej ubarwionego bibliotekarza, jednak okazało się to zbyt trudne wobec finezji makijażystów Puszcza oczko

W kolejną egzotyczną podróż zabrał nas gość specjalny wieczoru marynarz, Pierwszy Oficer Piotr Zimnicki. Pan Piotr ciekawie opowiedział nam o swojej pracy. Pierwszy oficer jest odpowiedzialny przed kapitanem za bezpieczeństwo i ochronę statku. Do obowiązków należą również opieka i szkolenie członków załogi pokładowej w zakresie bezpieczeństwa, zabezpieczenia przeciw pożarowego i akcji poszukiwawczych. Pełni też funkcję lekarza w sytuacjach kryzysowych. Jest drugi po kapitanie i jego zastępcą w wypadku niezdolności kapitana w dowodzeniu statkiem.

Nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania dzieci i rodziców. Dowiedzieliśmy się między innymi, że kapitanowi udało się uciec wielkiej, goniącej go ośmiornicy Uśmiech Podczas rejsu w Malezji statek naszego marynarza szczęśliwie uniknął spotkania z prawdziwymi piratami. Na urlop pan Piotr najchętniej wybiera się w góry, natomiast z ciekawych zachowań morskich zwierząt udało Mu się zaobserwować zabawy delfinów. Bywa, że na morzu bardzo buja, wówczas nikt nie pamięta o towarzyszącej chorobie morskiej... na dowód tego wielkiego bujania obejrzeliśmy krótki film z trwającego jedenaście godzin sztormu. Na zakończenie spotkania życzyliśmy sympatycznemu marynarzowi stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów!

W magiczną podróż do krainy baniek mydlanych porwali nas państwo Bogusia i Krzysztof Górscy, którzy nauczyli wszystkich obecnych, jak ustroić biblioteczny ogródek mydlanymi, barwnymi obłoczkami Uśmiech

Następnie przenieśliśmy się do krainy o nazwie Ćwierćland... Podzieleni na cztery drużyny tworzyliśmy jednokolorowe nacje. Żółta Francja, Zielona Rosja, Niebieska Grecja i Czerwona Polska stanęły do rywalizacji o najciekawsze pomysły w przypisanym sobie kolorze. Po trwających chwilę burzliwych przygotowaniach mogliśmy podziwiać wymyślne stroje, posłuchać powstałych na tę okoliczność hymnów, zapoznać się z jadłospisami, nauczyliśmy się poszczególnych tańców narodowych, a także zapoznaliśmy się z głównymi hasłami funkcjonującymi w danym państwie, przekazanymi przez prezydentów nacji.

Zabawa była przednia, a komisja mająca wybrać najciekawsze państwo nie była w stanie wskazać zwycięzcy Uśmiech Dlatego też, przedstawiciele bawiących się z nami tego wieczoru rodzin przystąpili do losowania głównych nagród, 3 rodzinnych talonów na pływalnię ukrytych w nadmuchanych balonach, które z hukiem wyłoniły zwycięzców!

Każdy uczestnik zabawy otrzymał tego wieczoru upominek a także okolicznościową zakładkę, było nam niezmiernie miło Was gościć Uśmiech

Dziękujemy pani Agnieszce Staniak za bajeczne makijaże najmłodszych uczestników wydarzenia!

Dziękujemy współorganizatorom za finansowe wsparcie wydarzenia:
Starostwo Powiatowe we Włodawie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział przy MBP we Włodawie

Joanna Orzeszko

Dziękując za wspólną zabawę zapraszam do obejrzenia zdjęć z wydarzenia
Fot. E. Pietrzak i inni

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Podróż za jeden uśmiech... podsumowanie III Nocy Bibliotek

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie