Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Opowieści o lesie

Email Drukuj PDF

We wtorek 30 maja gościliśmy w progach naszej biblioteki Panią Aleksandrę Chwalczuk z Nadleśnictwa Włodawa, która opowiedziała dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 1 pod opieką Pań; Agnieszki Matczuk i Iwony Danielczuk o tym co się kryje w lesie.

Przedszkole Miejskie nr 1, 30.05.2017 r.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania bajeczki, której jednym z bohaterów jest mieszkaniec lasu czyli wilk. Rozgorzała dyskusja na temat prawdziwych cech wilka. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że dzikie zwierzęta w gruncie rzeczy wcale nie są takie złe. Poszczególne cechy zwierzętom przypisała natura.

Pani Aleksandra Chwalczuk w bardzo ciekawy, a przy tym przystępny dla milusińskich sposób przedstawiła przy pomocy prezentacji warstwową budowę lasu. Opowiedziała także dzieciom o leśnym ekosystemie, zwyczajach organizmów w nim występujących. Dzieci zaciekawione tym tematem zadawały Pani Aleksandrze mnóstwo pytań zarówno z dziedziny fauny jak i flory.

Kiedy ciekawość przedszkolaków została zaspokojona wyruszyliśmy wraz z dziećmi do ogródka, gdzie mogły zobaczyć „Wystawę przyrodniczą w ogródku bibliotecznym”, a Pani Aleksandra opowiedziała im mnóstwo ciekawostek z nią związanych.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Chwalczuk za przyjęte zaproszenie oraz profesjonalne wystąpienie. Zapraszamy do dalszej współpracy.

Przedszkolakom dziękuję za odwiedziny.

Małgorzata Topolska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Fot. I. Danielczuk i M. Topolska
{gallery}2017pm1_0530_02{/gallery}

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Opowieści o lesie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie