Zaproszenie na spotkanie z Barbarą Kosmowską

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki we Włodawie
zapraszają na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży

BARBARĄ KOSMOWSKĄ

Spotkanie z Barbarą Kosmowską, 15.05.2017 r.

15 maja 2017 r., godz. 8:30
Galeria na Parterze MBP we Włodawie
ul. Przechodnia 13

Barbara Kosmowska debiutowała jako licealistka w latach siedemdziesiątych XX w. na łamach nieistniejącego już czasopisma „Na przełaj”. W latach osiemdziesiątych zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich.

Pierwszą powieść „Głodna kotka” opublikowała w 2000 roku, odtąd publikuje co roku. W 2001 r. ukazał się „Teren prywatny”, powieść, która zwyciężyła w konkursie literackim "Dziennik polskiej Bridget Jones", zorganizowanym przez Wydawnictwo Zysk i S-ka, i przyniosła autorce popularność. Trafiła też na listę bestsellerów dziennika „Rzeczpospolita”, kolejne powieści to „Prowincja”, „Gobelin” i „Buba”, „W górę rzeki”, „Niebieski autobus”, „Myślinki”, „Puszka”, „Buba – sezon ogórkowy”.

„Buba” w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Uwierz w siłę wyobraźni" (zorganizowanym przez Wydawnictwa Muza i Media Rodzina). Książka „Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Instytut Książki

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Zaproszenie na spotkanie z Barbarą Kosmowską