Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

O Światowym Dniu Książki w Oddziale dla Dzieci

Email Drukuj PDF

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy 23 kwietnia, z tej szczególnej okazji Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie. W tym roku święto książki wypadło w niedzielę, dlatego uczniowie kl. 0 „c” wraz z wychowawczynią, panią Jagodą Kuczewską gościli w naszej Książnicy w czwartek, 20 kwietnia.

Wizyta w bibliotece, dzieci z SP3, 20.04.17 r.

Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmiku o pierwszych książkach. Zanim jednak zasłuchaliśmy się w wypowiedź lektora, zadałam moim gościom wstępne pytanie o początek piśmiennictwa. Natychmiast doczekało się ono poprawnych odpowiedzi uczniów Uśmiech Równie trafne były rozwiązania zagadek i quizów o książkach, przygotowanych na okoliczność spotkania.

Tradycją Światowego Dnia Książki, który po raz pierwszy obchodzony był w Katalonii w 1926 roku, jest wręczanie kobietom czerwonych róż, symbolizujących krew smoka pokonanego przez Św. Jerzego, natomiast mężczyznom daruje się książki.

Legenda o Św. Jerzym i smoku spotkała się z pozytywną reakcją dzieci, które ochoczo wizualizowały broń, którą Jerzy mógł smoka pokonać Uśmiech

Dużym zainteresowaniem moich gości cieszył się przegląd wyjątkowych woluminów. Uczniowie mieli okazję porównać wygląd, wagę i treść książek. Dźwigali więc najcięższą, podziwiali najstarszą z 1900 roku, zachwycili się najmniejszą, zadumali nad smutną i rozbawili przy wesołej. Dużo emocji wywołały książki dotykowe, przestrzenne i dźwiękowe.

Na zakończenie spotkania każdy wykonał pamiątkową zakładkę do swoich ulubionych książeczek.

Dziękując za spotkanie zachęcam do kolejnych wizyt we włodawskiej Książnicy.

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Fot. Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci O Światowym Dniu Książki w Oddziale dla Dzieci

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie