Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień radia

Email Drukuj PDF

Ponieważ w tym miesiącu obchodzimy „Światowy Dzień Radia” w dniu 12 kwietnia gościliśmy w naszej bibliotece grupę sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 1 pod opieką pań Anny Stopy i Iwony Osińskiej.

Wizyta w bibliotece, PM 1, 12.04.17 r.

Z tej okazji na wstępie bawiliśmy się w „głuchy telefon” podając hasło spotkania – „radio”. Odpowiadaliśmy na pytania: co to jest radio, czy go słuchamy i gdzie.

Przedstawiłam dzieciom informacje o naukowcach, którzy wynaleźli radio. Dowiedziały się, również, że dźwięki możemy odbierać za pośrednictwem urządzeń zwanych radioodbiornikami, a dzięki nim możemy przekazywać sobie informacje na bardzo duże odległości.

Następnie wysłuchały wiersza J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. W trakcie czytania tego utworu poprosiłam dzieci, aby odtworzyły głosy poszczególnych gatunków ptaków, co sprawiło im dużo frajdy.

Rozmawialiśmy także jakich stacje słuchają nasi mili goście i czym różnią się dane programy, dlaczego wybieramy te a nie inne.

Później pokazywałam dzieciom jak dawniej wyglądały stare rodzaje radioodbiorników tak różne od tych współczesnych.

Uwieńczeniem dzisiejszych zajęć było zwiedzanie „Galerii na Poddaszu”, gdzie można było obejrzeć nietypowe malarstwo pani Beaty Kozak.

Serdecznie dziękuję dzieciom za mile spędzony czas i jak zawsze zapraszam do odwiedzania naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fotografowali: Joanna Orzeszko, Anna Stopa, Marek Paszkowski, Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Dzień radia

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie