Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sąsiedzkie wystaw zwiedzanie

Email Drukuj PDF

Radosną wizytę złożyły nam dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie. Uśmiechnięte pięciolatki przyszły do biblioteki pod opieką pań Jolanty Czopek i Elżbiety Staszewskiej we wtorek, 28 marca.

Wizyta w bibliotece, dzieci z PM1, 28 marca 2017 r.

Nasi mali sąsiedzi zwiedzili wystawę „Historia zapisana w rodzinnych pamiątkach”, która eksponowana jest w Galerii na Piętrze naszej placówki. Porozmawialiśmy o wartości wspomnień zaklętych w pamiątkowych przedmiotach. Zarówno dorośli jak i dzieci przechowują fotografie, muszelki, kamyczki i inne przedmioty - kotwice, które w sekundę przenoszą nas w lepszy, milszy sercu czas.

Nieoceniona wartość fotografii i przedmiotów życia codziennego prezentowanych w galerii daje obraz, jak wyglądali i żyli nasi przodkowie. Przedszkolaczki porównywały realia powojennej rzeczywistości ze współczesnymi. Spore poruszenie wywołało zdjęcie ówczesnego „marketu”, który mocno różni się od dzisiejszego super sklepu. Nieco czasu zajęło dzieciom skojarzenie powojennego liczydła z dzisiejszym kalkulatorem... chyba do końca nie uwierzyły mi, że drewniany sprzęt z kółeczkami służył niegdyś do liczenia Uśmiech

Dziękujemy Wam za radosną wizytę i zapraszamy w nasze progi jak najczęściej!

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Sąsiedzkie wystaw zwiedzanie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie