Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień wędkarza

Email Drukuj PDF

Z uwagi na to, że w marcu przypadają obchody dnia wędkarza, w dniu 27.03.2017 r. (poniedziałek) postanowiłam spotkać się z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej nr 2, pod opieką pani Jolanty Ostapiuk, by przypomnieć historię najsłynniejszego rybaka i najsłynniejszej rybki.

Wizyta w bibliotece, dzieci z SP2, 27.03.17 r.

Do dnia dzisiejszego ukazało się wiele wersji tej popularnej baśni. Zaprezentowałam utwór z serii Złotej kolekcji pt. „O rybaku i złotej rybce”.

Po uważnym wysłuchaniu tej opowieści rozpoczęła się żywa dyskusja mająca na celu kształtowanie odpowiednich postaw moralnych. Moi mali rozmówcy wykazali się empatią, oraz poczuciem sprawiedliwości. Trafnie uchwycili morał płynący z opowieści. Zainspirowani opisywanymi perypetiami bohatera wyjawiali swoje skryte życzenia.

Prowadzącą zajęcia ujęły słowa małego Przemka, który zrezygnował z marzeń o dobrach materialnych na korzyść przyjaźni. Dzieci określiły postawę kolegi jako godną naśladowania.

Wracając do tematyki wędkarskiej zaprezentowałam księgozbiór z tej dziedziny dostępny w naszej bibliotece.

Dalszą część naszego spotkania spędziliśmy próbując swych sił podczas zabawy ruchowo-zręcznościowej symulującej zawody wędkarskie.

Rozstaliśmy się w wesołej atmosferze i nadziei na liczne kolejne spotkania.

Małgorzata Topolska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Fotografowali: J. Orzeszko, J. Ostapiuk, M. Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Dzień wędkarza

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie