Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Każdy ma swoje miejsce na ziemi...

Email Drukuj PDF

Tytułowego miejsca na ziemi poszukiwał Lew, bohater opowieści, którą zaproponowałam moim dzisiejszym (14 marca) gościom. Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie III klasy gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, którzy przyszli pod opieką pań Edyty Borkowskiej i Moniki Skibińskiej.

SOSW, 14.03.17 r.

Młodzież chętnie dała się porwać w podróż do Paryża, po którym oprowadził nas wspomniany wyżej Lew, pieszczotliwie zwany przez nas „kiciusiem”. Bohater bajki próbował odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej i podobnie, jak my ludzie, poszukiwał swojego miejsca na ziemi. Chcąc przepędzić nudę, która zaczynała doskwierać wielkiemu kotowi na rodzinnej sawannie, kiciuś wybrał się w daleką podróż. Czy odnalazł to, czego szukał? Czy przepędził nudę?

Na kolejnych kartach opowieści („Lew w Paryżu”) z teatrzyku Kamishibai odkrywał przed nami tajemnice jednego z piękniejszych miast Europy.
Opowieść zainspirowała moich gości do narysowania kolejnych przygód kiciusiaUśmiech
Na pożegnanie młodzież obejrzała wystawę „Damy minionych epok” eksponowaną w gablotach Galerii na Piętrze, doceniając kolekcję porcelanowych lal.

Dziękując za tę wyjątkową wizytę zapraszam Was na kolejneUśmiech

Joanna Orzeszko

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Każdy ma swoje miejsce na ziemi...

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie