Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Hokus pokus... a gdybym był czarodziejem przez jeden dzień?

Email Drukuj PDF

Marcowe dyskusje o książkach w dziecięcym DKK dotyczyły magicznego świata i wszelkich obowiązujących w nim nadzwyczajnych praw. W sobotnie przedpołudnie (11.03.17 r.) sześciu klubowiczów próbowało przekonać mnie, dlaczego każdy powinien przeczytać cykl przygód najsłynniejszego wśród młodzieży czarodzieja, sympatycznego Harrego Pottera.

Spotkanie DKK dla dzieci, 11.03.17 r.

Argumenty mające mnie zachęcić do lektury, tym razem nie były tak naprawdę istotne... natomiast pasja, z jaką moi sympatyczni klubowicze dyskutowali przekonałaby każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika! Wymiana spostrzeżeń i wrażeń po przeczytanym cyklu o przygodach Harrego, zdawała się nie mieć końca, oczywiście wiele było dygresji... bo przecież nagadać się nie możemy Puszcza oczko jednak za każdym razem odnajdywaliśmy główny wątek i kontynuowaliśmy rozmowę w temacie.

Gdyby chłopcy (było to wyjątkowo męskie wydanie DKK Puszcza oczko mogli przeżyć jeden dzień będąc czarodziejem, najczęściej użyliby zaklęcia teleportującego. Kuba K. cofnąłby się, w sobie znanym tajemniczym celu, do roku 1947 na odległą wysepkę gdzieś niedaleko Walii. Miłosz przeniósłby się do wymiaru czasowego Harrego Pottera po to, by zakupić Nimbusa 2000 i czarną różdżkę. Kuba T. wybrałby się w przyszłość tylko na chwilkę, po specyfik na nieśmiertelność dla siebie i swojej rodziny. Pozostałym jednodniowym czarodziejom obiecałam dyskrecję, dlatego pozostawię w tajemnicy ich niezwykłe poczynania Uśmiech

Każdy szanujący się czarodziej ma przynajmniej kilka zaklęć magicznych, dlatego też moi klubowi magicy rozpisywali się w coraz to bardziej zaskakujących czarach! Oto kilka z nich: „Gigantus maximus”, po którym osobnik staje się nad wyraz silny i szybki, „luzbajerus” daje nam wolną lekcję w szkole, „computerus odnalus” pozwala szybko włączyć komputer na tej apce/grze/stronie, którą chcesz akurat odnaleźć, „weekendus terazus” choćby był poniedziałek po tym zaklęciu następuje weekend, „sfins nims” to zaklęcie usypiające, „klopsy hopsy-to są dropsy” stosujemy, gdy nie lubimy klopsów, w zamian zjemy słodkie dropsy. Tych kilka czarodziejskich haseł to zaledwie kropla w morzu wyobraźni klubowiczów.

Na zakończenie spotkania przejrzeliśmy klubowe nowości wydawnicze i oczywiście rozerwaliśmy się przy grze „Tik tak bum”.

Joanna Orzeszko

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania
fot. E. Szewczyk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Hokus pokus... a gdybym był czarodziejem przez jeden dzień?

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie