Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przedszkolaki bezpieczne w Internecie

Email Drukuj PDF

Podopieczni Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie w czwartek, 9 lutego świętowali Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Miałam przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu, by wraz z Muchomorkami, Żabkami i Słoneczkami porozmawiać o dobrodziejstwach Internetu.

Miejskie Przedszkole Integracyjne we Włodawie, 09.02.17 r.

Zajęcia przygotowane i poprowadzone przez panią Renatę Torbicz, wychowawczynię uroczych Krasnoludków, obfitowały w zabawy i rebusy, z którymi Przedszkolaki sprawnie sobie poradziły.

Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się m. in. gdzie mieszka Internet, u niektórych przedszkolaczków Internet zadomowił się w lodówce Puszcza oczko i w jakim celu się z niego korzysta. Przede wszystkim jednak poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, w czym pomocni byli bohaterowie bajek profilaktycznych „Owce w sieci”. Na podstawie przygód owieczek ustaliliśmy cztery najważniejsze zasady:

1. Nie ufaj osobom poznanym w Sieci!
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w świecie realnym. Jeśli planujesz takie spotkanie - zawsze poinformuj o tym rodziców.

2. Mów, jeśli coś jest nie tak!
W sytuacji, gdy ktoś lub coś Cię zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie.

3. Nie podawaj swoich danych!
W Internecie posługuj się nickiem, nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres zamieszkania, czy numer przedszkola/szkoły.

4. Zabezpiecz swój komputer!
Jeśli Twój komputer jest podłączony do Internetu, zainstaluj odpowiedni program antywirusowy.

Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało ulotkę z podstawowymi zasadami korzystania z Sieci, a najbardziej aktywni uczestnicy wyróżnieni zostali książeczką z zagadkami i rebusami informatycznymi.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 7 lutego, z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a także zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Dziękuję za zaproszenie i miło spędzony czas. Zapraszam na rewizytę do biblioteki i poznanie najbezpieczniejszej alternatywy dla Internetu – książki Uśmiech

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Przedszkolaki bezpieczne w Internecie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie