Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Piernikowe dyskusje w młodzieżowym DKK

Email Drukuj PDF

Ostatnie w tym roku spotkanie młodzieżowego DKK odbyło się w bardzo świątecznej atmosferze, a to za sprawą pachnących pierniczków, które czekały na udekorowanie. Klubowicze licznie przybyli do biblioteki 10 grudnia i niemal od razu przystąpiliśmy do pracy!

Spotkanie młodzieżowego DKK, 10.12.16 r.

Lukrowanie i dekorowanie korzennych ciasteczek sprzyjało dyskusjom o książkach. Tym razem rozmawialiśmy o czasach PRLu. Zarówno tematyka przeczytanych książek („Jego wysokość Longin”, „Longin. Tu byłem” Marcina Prokopa, „Rok 1989. Mała książka o pewnej kurtynie...” Michała Rusinka) jak i opowieści rodzinne naszych klubowiczów wywołały sporo refleksji o tym jakże mimo wszystko barwnym okresie w historii naszego kraju. Młodzieży PRL wydaje się niemal egzotycznym czasem, bo jak mogliśmy żyć bez „komórek”, Internetu, bez pilota do telewizora???

Mogliśmy, żyło się weselej mimo panującej biedy i absurdu. Był czas na spotkania rodzinne, sąsiedzkie. Często paliło się świece...a ile barwnych historii dzięki temu powstałoUśmiech

Zapach pierniczków wszystkim nam przypomniał o zbliżających się Świętach, a czym pachniały Święta w PRLu? Pomarańczami, najsłodszymi pod słońcem!

Pierniki dekorowane podczas spotkania zadedykowaliśmy pani UliUśmiech, która wyjątkowo nie mogła uczestniczyć w tych zajęciach. Ciasteczka, które uchowały się przed skosztowaniem zdobią teraz nasze biblioteczne drzewko świąteczne.

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Piernikowe dyskusje w młodzieżowym DKK

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie