Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tyś mój przodek... - dyskusje o biografiach podczas styczniowego spotkania Młodzieżowego DKK

Email Drukuj PDF

W minioną sobotę (16.01.2016), członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się po raz pierwszy w Nowym Roku. Tematem styczniowego spotkania były biografie i gatunki pokrewne.

DKK dla młodzieży, 16.01.16 r.

Klubowicze podzieleni na grupy stworzyli mapy myśli dotyczące takich haseł jak właśnie biografia, a także autobiografia, biogram i curriculum vitae. Opracowane wiadomości zostały zaprezentowane kolegom i koleżankom, a punkty budzące pewne wątpliwości wyjaśnione i przedyskutowane.

Następnie uczestnicy otrzymali pomieszane fragmenty krótkich życiorysów autorów książek dla dzieci. Uporządkowane urywki pozwoliły odgadnąć o jakiego pisarza chodzi i przy okazji poznać kilka nowych faktów z jego pracy i twórczości.

Na koniec zastanowiliśmy się w jaki sposób powinny przebiegać prace nad napisaniem biografii... Czym się inspirować? Gdzie szukać informacji źródłowych? Jak zapanować nad bałaganem w miejscu pracy?

Mamy nadzieję, że już niebawem nasza szuflada czytelników zapełni się historiami naszych przodków:).

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Tyś mój przodek... - dyskusje o biografiach podczas styczniowego spotkania Młodzieżowego DKK

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie