Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

BYŁO BARWNIE!

Email Drukuj PDF

Czas ucieka tak szybko... Zanim się obejrzeliśmy minął tydzień od wyjazdu członków Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP we Włodawie na pierwszy zjazd DKK (17-18.10.15 r.) województwa lubelskiego w Białej Podlaskiej.

Zjazd DKK dla mlodzieży, 17-18.10.15 r.

Księgołapami z Włodawy zostali: Nina Krzemińska, Kasia Kuszpa, Marcelina Stelamsiewicz, Kasia Szwaj, Asia Grabowska, Jakub Jamroz oraz moderator klubu – Ula Panasiuk.

Wprawdzie miasto gospodarza powitało nas ciemnymi chmurami i deszczem, ale niezrażeni warunkami atmosferycznymi szybko włączyliśmy się do działań przygotowanych przez organizatorów.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy do zwiedzania wnętrz biblioteki „Barwnej”. Bogaty księgozbiór dla dzieci i młodzieży, interaktywne chmurki na suficie, czy oferta Multicentrum zachwyciły klubowiczów.

I to właśnie w centrum mulimedialnym wystartowała nasza weekendowa „randka” z literaturą. „Speed dating z książką”, czyli dwuminutowe rozmowy o upodobaniach literackich pozwolił nam przełamać pierwsze lody, oraz poznać zainteresowania kolegów i koleżanek z pozostałych klubów.

Podczas panelu dyskusyjnego „E-book czy papier?” wymienialiśmy się argumentami za i przeciw obydwu formom, szukając złotego środka pomiędzy tradycją książki drukowanej, a wszechobecnym postępem.

Po wspólnej rozmowie, ścieżki klubowiczów i moderatorów nieco się rozbiegły. Ci pierwsi wyruszyli „na ratunek ryjówkom”, poszukując „orzeszka przodków” w ramach gry miejskiej. A Ci drudzy błagali „let me out” podczas zabawy składającej się z serii ukrytych zagadek i łamigłówek, których poprawne rozwiązanie pozwoliło uwolnić się z zamkniętego na klucz pokoju.

Taki wysiłek potrafi wyczerpać, dlatego po burzy mózgów wspólnie z klubowiczami z Białej Podlaskiej, Chełma, Hańska, Trzydnika Dużego, oraz Konstantynowa, a także koordynatorkami DKK z Biblioteki Wojewódzkiej - Panią Magdaleną Wójcikiewicz i Panią Marzena Targońską, kontynuowaliśmy integrację przy wspólnym ognisku.

Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ jeszcze tego samego wieczoru biblioteka otworzyła swoje drzwi dla wszystkich mieszkańców miasta, którzy zechcieli wziąć udział w slamie poetyckim, czyli rywalizacji opartej na recytacji poezji i improwizacji. Wydarzenie poprowadził Dominik Masalski, a nasi klubowicze dzielnie wzięli w nim udział. I Tak zakończył się pierwszy, pełen wrażeń dzień.

Ale już w niedzielę z samego rana zaangażowani zostaliśmy w kolejne działania. Klubowicze wzięli udział w prelekcji „Wartości literackie (lub ich brak) w romansach paranormalnych dla młodzieży” a moderatorzy „Oceniali książkę po okładce”, czyli dyskutowali o tym jakie elementy są najważniejsze w grafice i jak to przełożyć na tworzenie „chwytliwych” plakatów.

Jak już ustaliliśmy na początku – czas mija szybko. Tak było również i tym razem, ponieważ po serii silnych wrażeń dotarliśmy do zakończenia zlotu. Zakończenia niebanalnego, ponieważ bogatego we wspólne tańce i... grę na plastikowych rurkach.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniałe przyjęcie i sprawną organizację!
Mamy nadzieję, że niebawem uda nam się zaprosić klubowiczów z rewizytą do naszego miasta.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotograficznego podsumowania przygotowanego przez pracowników biblioteki „Barwnej”.

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci BYŁO BARWNIE!

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie