Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka we włodawskiej bibliotece

Email Drukuj PDF

Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP we Włodawie wezmą udział w IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, ale pierwsza wśród młodzieżowych klubów organizowana przez Instytut Książki i Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka

8 października 2015 roku o godz. 17.00, dokładnie tego dnia i dokładnie o tej godzinie, członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki biorących udział w akcji spotykają się, by rozmawiać o książce 7 dni Eve Ainsworth.

Ponieważ książka 7 dni dotyka problemu prześladowania, zastraszania i wyśmiewania innych osób za pośrednictwem Internetu, włodawscy Klubowicze zaprosili do udziału w spotkaniu kolegów i koleżanki z koła teatralnego „Grupa Nadaktywna”, które realizuje program związany właśnie z cyberprzemocą.

Jeden prześladowca, jeden cel, dwie ofiary…
Jess jest otyła, nosi niemodne ubrania, jest nieśmiała i nie chce rzucać się w oczy. Kez to jej przeciwieństwo – przebojowa, atrakcyjna i jedna z najbardziej popularnych dziewcząt w szkole. Ich drogi krzyżują się pewnego popołudnia, a Kez zaczyna zamieniać życie Jess w piekło, dręcząc ją i upokarzając. Cała sytuacja nie jest jednak tak jednoznaczna jakby się wydawało, ponieważ z pozoru idealna Kez, za fasadą pewności siebie, ukrywa bolesną tajemnicę…

Czwartkowy wieczór będzie okazją do wymiany doświadczeń i przemyśleń sprowokowanych przez lekturę.

Urszula Panasiuk

Ogólnopolska Dyskusja Literacka, 08.10.15 r.

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka we włodawskiej bibliotece

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie