Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

DZIEJE SIĘ!

Email Drukuj PDF

Rozpoczął się kolejny rok szkolny a wraz z nim, nowe przedsięwzięcia „Grupy Nadaktywnej” działającej przy naszej bibliotece.

Narodowe Czytanie 2015

W nowy sezon weszliśmy z pełnym dostojeństwem i elegancją, uświetniając 5 września Narodowe Czytanie 2015 „Lalki” Bolesława Prusa pod honorowym patronatem pary Prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Członkowie grupy przebrani za eleganckie damy i małych łobuzów zachęcali najmłodszych uczestników spotkania do zabawy wzorowanej na rozrywkach ich dziadków i pradziadków. Drobne przedmioty, takie jak patyk, kamyk, czy sznurek okazały się doskonałym pretekstem do zorganizowania wspólnych gier.

Już tydzień później galopowaliśmy przez działki podczas Święta Działkowca organizowanego przez Rodzinne Ogródki Działkowe im. J. I. Kraszewskiego we Włodawie. Goście spotkania poznali przygody Czerwonego Kapturka i jego przyjaciół ogrodników.

Święto Działkowca, 12.09.15 r.

Nie minęło siedem dni, kiedy to ponownie można było nas zobaczyć na ulicach miasta. Tym razem Nadaktywni podbili Festiwal Trzech Kultur biorąc aktywny udział w warsztatach tańca żydowskiego prowadzonych przez Mariusza Bacha oraz w otwarciu wystawy „Panowie na Włodawie”, gdzie zaprzyjaźnili się z nieco starszymi „kolegami po fachu” z grupy „Teatr Gry Wstępnej”.

XVI Festiwal Trzech Kultur, 18.09.15 r.

Tak wiele za nami, a to dopiero początek! Teraz skryjemy się na chwilę, aby pracować nad kolejną niespodzianką. Tym razem będzie naprawdę... KOSMICZNIE!;)
Z przyjemnością informujemy też, że w sierpniu grupa obchodziła rocznicę swojej działalności.
W naszych szeregach witamy Nikolę Wałecką!

Członkowie „Grupy Nadaktywnej” biorą udział w warsztatach teatralnych mających na celu realizację spektaklu „OBCY w naszym mieście”. Warsztaty te obejmują program profilaktyczny, którego celem jest zwrócenie uwagi uczestników na zjawisko cyberprzemocy. Działania finansowe są ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie. Zajęcia prowadzą Krystyna Skrabek, choreoterapeuta i teatrolog oraz Ula Panasiuk, specjalista ds animacji kulturalnej w MBP we Włodawie.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Narodowe Czytanie, 5 września 2015 r.
{gallery}2015ncz_0905{/gallery}

Święta Działkowca, 12 września 2015 r.
{gallery}2015dzialki_0912{/gallery}

XVI Festiwal Trzech Kultur, 18 września 2015 r.
{gallery}2015ftk_0918{/gallery}

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci DZIEJE SIĘ!

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie