Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PŁYNIE FARBA, PŁYNIE...

Email Drukuj PDF

Długie tygodnie upału dają się we znaki każdemu. Uciekając przed prażącym słońcem schroniliśmy się w cieniu naszego bibliotecznego świerku. Uzbrojeni w pędzle, farby i duuużą ilość wody (bo przecież akwarela lubi wodę:) czarowaliśmy rzeczywistość przenosząc na papier świat z ulubionych książek.

AKWARELA ROZWESELA, 13.08.15 r.

Tematem trzeciego (13.08.2015 r.), tym razem otwartego, spotkania z cyklu „Akwarela Rozwesela” były ilustracje książek wykonane tą techniką. Na początku zajęć uczestnicy obejrzeli kilka reprodukcji pochodzących z popularnych książek dla dzieci i młodzieży, po czym sami stworzyli swoje ilustracje. Do biblioteki zawitali: "Czerwony Kapturek", "Roszpunka", "Smerfy" a nawet "Gnijąca Panna Młoda".

W spotkaniu udział wzięło 13 młodych artystów. Pokusie malowanie nie oparła się również jedna z mam:)
Spotkanie prowadziły Urszula Panasiuk i Ewa Szewczyk.

Bank Zachodni WBK

Warsztaty organizowane w bibliotece mają na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do pracy z profesjonalnymi materiałami i spotkania z Panią Tatianą Majewską, która podzieli się z nimi doświadczeniem z dziedziny malarstwa akwarelowego. Prace powstałe w ramach warsztatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii „Na Piętrze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w siedzibie jednego ze sponsorów Oddziale Banku Zachodniego WBK we Włodawie (Urząd Miejski, Al. J. Piłsudskiego 41).

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci PŁYNIE FARBA, PŁYNIE...

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie