Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ferie z Biblioteką 2015

Email Drukuj PDF

Czytam, czytam za mało,
całymi dniami,
to jednak więcej by się chciało...

Tak przez cały tydzień śpiewały nam głodne czytelniczych wrażeń dzieci, które po raz kolejny wzięły udział w Feriach w Bibliotece 2015. Ciekawi zimowych sposobów na dobry nastrój milusińscy, przez pięć kolejnych dni uczestniczyli w zajęciach tematycznych.

Ferie z Biblioteką 2015

W poniedziałek (9 lutego) obchodziliśmy w naszej bibliotece Dzień Bezpiecznego Internetu. Prowadząca zajęcia Pani Renata Torbicz, przybliżyła naszym małym gościom zasady właściwego korzystania z sieci. Bogatsi o nowe wiadomości wspólnie rozwiązywaliśmy łamigłówki – rozszyfrowaliśmy sieciorebus i przeszliśmy zawiły internetowy labirynt. Oprócz wysilania naszych główek – makówek rozruszaliśmy też nasze kości. Panie Ewa Szewczyk i Ewa Krukowska zaprosiły dzieci do wspólnych pląsów. Podzielona na drużyny młodzież rywalizowała też w stworzeniu najwierniejszego kostiumu mumii wykonanego z papieru toaletowego:).

Atrakcji nie zabrakło również we wtorek (10 lutego) podczas Dnia Detektywa. Zaraz po rozszyfrowaniu jednej z przygód Detektywa Pozytywki, odwiedzili nas przedstawiciele Komedy Powiatowej Policji we Włodawie. O pracy detektywa policyjnego i wydziału kryminalnego opowiedzieli Pani Anna Wolińska i Pan Michał Pyrzyna. Furorę jak zwykle zrobiły kajdanki, kamizelka kuloodporna i... dmuchanie w alkomat, który oczywiście wszystkim ciekawskim pokazał wynik 0,0. Tego dnia bibliotekę odwiedził również Komendant Straży Miejskiej we Włodawie Pan Sławomir Borkowski. Pan Komendant podkreślał, że każdy z nas może być strażnikiem porządku w swoim mieście. Dzieci wykorzystały nowe informacje, aby rozwiązać tajemnicę zaginionej książki. Podążając tropem odcisków butów uczestnicy ferii musieli odnaleźć i przesłuchać bibliotekarzy mogących stać za tą sprawą. Akcja została zakończona sukcesem, całe zamieszanie okazało się nieporozumieniem, a książka szczęśliwie wróciła na swoje miejsce. Nie był to jednak koniec wrażeń, ponieważ dzięki Pani Magdalenie Rucie, nauczyliśmy się nowej bibliotecznej piosenki!:)

W środę (11 lutego) w Dzień Poety, odwiedzili nas członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza”. Wspólnie z Paniami: Czesławą Michańską, Władysławą Wójcik, Haliną Piekarską, Krystyną Kaszczuk, Teresą Ciodyk, Kazimierą Pawluk i Panem Eugeniuszem Danilukiem czytaliśmy wiersze, łamaliśmy języki na ćwiczeniach dykcyjnych, rozwiązywaliśmy rebusy oraz krzyżówkę literacką,. Do odważnych świat należy, dlatego także niektóre z dzieci postanowiły podzielić się z nami swoim talentem, czytając nam swoje wiersze i opowiadania. Odskocznią od literackich zmagań była wizyta Pana Przemysława Budzyńskiego, pracownika Zakładu Zagospodarowania Odpadów we Włodawie, który opowiedział nam o sortowaniu odpadów i o elektrośmieciach.

Czwartek (12 lutego) minął nam pod hasłem Dnia Tancerza. Pierwszą cześć, czyli warsztaty choreograficzne poprowadziła Pani Bogusława Górska. Roztańczona młodzież wzięła także udział w Balu Ekologicznym. Bilet wstępu stanowiły zużyta bateria oraz strój wykonany z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Tytuły Królowej i Króla Balu przyznane za najbardziej pomysłowe przebranie oraz dobrą zabawę przyznano Karolinie Szewczyk i Jakubowi Brzozowskiemu.

W dobrym towarzystwie czas mija szybko. I tak nadszedł ostatni dzień ferii - piątkowy Dzień Muzyka (13 lutego). Zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania walentynkowych kartek. W dobry nastrój wprowadziły nas piosenki śpiewane podczas konkursu karaoke. Spotkaliśmy się też z lokalnym muzykiem Adrianem Adim Owsianikiem, który odpowiedział na pytania dotyczące tej profesji. Dzieci mogły spróbować gry na gitarze elektrycznej, a na koniec nagraliśmy naszą biblioteczną piosenkę, którą będziecie mogli usłyszeć niebawem na naszym kanale You Tube. Na zakończenie podsumowaliśmy wspólnie spędzony czas, wręczyliśmy nagrody i umówiliśmy się na spotkanie podczas kolejnej edycji Ferii w Bibliotece!:)

Dziękujemy wszystkim naszym gościom, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i uśmiechem!

Dziękujemy Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie za ufundowanie nagród oraz materiałów plastycznych wykorzystanych podczas zajęć.

Dziękujemy Pani Krystynie Skrabek za pyszne pączki, którymi delektowaliśmy się w piątkowe popołudnie:)

Dziękuję również koleżankom bibliotekarkom za energię, wsparcie i wyrozumiałość;)

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – poniedziałek, 9 luty 2015 r.

DZIEŃ DETEKTYWA – wtorek, 10 luty 2015 r.

DZIEŃ POETY – środa, 11 luty 2015 r.

DZIEŃ TANCERZA – czwartek, 12 luty 2015 r.

DZIEŃ MUZYKA – piątek, 13 luty 2015 r.

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Ferie z Biblioteką 2015

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie