Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Baśniowy Bal Karnawałowy

Email Drukuj PDF

We włodawskiej książnicy ferie zimowe rozpoczął BAŚNIOWY BAL KARNAWAŁOWY. Królowa Śniegu wysłała wszystkim dzieciom i ich rodzicom zaproszenia na wyjątkową zabawę. W sobotę 9 lutego w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie gości przywitała bohaterka jednej z baśni Andersena - Królowa Śniegu, dyrektor placówki – Jacek Żurawski oraz wszyscy pracownicy w oryginalnych przebraniach i karnawałowym nastroju. Sala była pięknie przystrojona na tę okazję, a z budynku rozbrzmiewały dźwięki znanych przebojów. Bal zaszczyciły swoją obecnością wróżki, czarodzieje, księżniczki, kowboje, biedronki, motylki i inne barwne postaci z kreskówek i bajek. Wszyscy wykazali się pomysłowością na wykreowanie pięknego przebrania na tę wyjątkową okazję. Na bal licznie przybyły włodawskie rodziny ze swoimi pociechami. Na początku zabawy miał miejsce pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu młodych artystów – Noemi Mieczkowskiej i Oskara Czarnockiego, którzy reprezentują lubelski klub „Zamek”. Wszyscy z zachwytem wpatrywali się w bajeczną parę, która uświetniła swoim występem bal karnawałowy.

Prowadzącą bal była koordynatorka i liderka ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom - Bogusława Górska, która wcieliła się w rolę Królowej Śniegu. Na parkiecie królował taniec we wszystkich swoich odmianach. Dzieci wirowały na parkiecie do utraty tchu. Poznały układ Gangnam Style, wyginały śmiało ciało przy dźwiękach znanych im przebojów disco oraz poruszały się wdzięcznie i spontanicznie w rytm najnowszych przebojów. W przerwie między tańcami popijały soczek i zajadały się pysznymi ciasteczkami.

Dzień spędzony w bibliotece był pełen atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Wspaniała zabawa ich pociech wywołała uśmiech na twarzach rodziców i chęć upamiętnienia tych chwil na fotografiach. Rodzinne gry przyniosły uczestnikom konkursów radości co niemiara. Wszyscy chętnie brali udział w proponowanych zabawach i konkursach, za które byli nagradzani upominkami i słodkościami. Do rąk dzieci za aktywny udział w balu trafiły również pięknie wydane książki, które zostały podarowane przez Elżbietę i Antoniego Białków, właścicieli Hurtowni Tanich Książek. Na uczestników balu karnawałowego czekała niespodzianka. W nawiązaniu do XIII Festiwalu Twórczości Dziecięcej zatytułowanego „I Koziołek mądra głowa, przybył do nas z Pacanowa – w 80-te urodziny Koziołka Matołka” dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na zabawę przybył sam Koziołek Matołek! Poświęcił im wiele czasu, opowiedział, skąd i po co przybył do Włodawy, ale również porozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznie spędzanych ferii.

Zabawa karnawałowa dostarczyła dzieciom wielu miłych przeżyć. Przeprowadzony podczas balu konkurs na najpiękniejszy strój okazał się prawdziwą rewią mody. Dzieci wykazały się niezwykłą inwencją, a każde z nich prezentowało się wyjątkowo. W czasie zabawy specjalnie do tego celu powołana komisja dokonała wyboru królowej i króla balu. Doceniono wspaniały strój wróżki cygańskiej Natalii i zwrócono uwagę na tajemniczego czarnoksiężnika Arkadiusza.

Dzieci pożegnała Królewna Śnieżka w towarzystwie innych, wyjątkowo na tę okazję przebranych, pracowników miejskiej książnicy. Zabawę zakończyło poczęstowanie dzieci słodyczami oraz zaproszenie do aktywnego udziału w zajęciach proponowanych uczniom w czasie ferii zimowych.

Fantastyczną zabawę karnawałową zagwarantowała Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.

Cieszymy się, że BAŚNIOWY BAL KARNAWAŁOWY przyniósł tyle dziecięcej radości w nasze biblioteczne progi i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci najmłodszych czytelników.

Marta Ładak

 

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Baśniowy Bal Karnawałowy

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie