Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W bibliotece już pachnie świętami...

Email Drukuj PDF

a to za sprawą magicznego drzewka przepięknie ozdobionego przez pewną grupę sympatycznych ciastkożerców :). Ale może po kolei…

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie na przedświąteczne warsztaty plastyczne. Na zaproszenie odpowiedziały kl. II c i III b.

Warsztaty 24.11.14 r. Warsztaty 26.11.14 r.

Pierwsza grupa pod opieką pani Edyty Frańczak pojawiła się w bibliotecznych murach 24.11.14 o godzinie 9:30 czasu miejscowego. Drugoklasiści otrzymali iście magiczne zadanie do wykonania, gdyż po godzinnej pracy wyczarowali z kilku kolorowych papierków i kleju przepiękne bożonarodzeniowe kartki. Każde dziecko wyczarowało po dwa niepowtarzalne dzieła, z czego jedno mogło zabrać do domu i obdarować swoich bliskich.

Kolejna grupa dzieci przybyła wraz z panią Iwoną Hoffmann-Ćwikłą dwa dni później (26.11.14), zegarki zarejestrowały godzinę 10:15. Trzecioklasiści nie mieli łatwiejszego zadania gdyż za sprawą zwykłych wykałaczek i kilku koralików powstały piękne śnieżynki, którymi mali twórcy przyozdobili nasze świąteczne pachnące lasem drzewko.

Tematem przewodnim spotkań były oczywiście Święta, spędzone z rodziną – bezpiecznie i bez nałogów.

W trakcie zajęć dzieci obejrzały serię filmików edukacyjnych p. h. „Święta XXI wieku – bezpiecznie z Netem” nawiązujących do zagrożeń wynikających z korzystania przez dzieci z Internetu. Filmiki komentowała i objaśniała pani Joanna Orzeszko.

Słodkim akcentem zakończono zajęcia, ciasteczka zaserwowane przez pracowników biblioteki zniknęły szybciej niż się pojawiły, ale to też pewnie za sprawą magii …

Zajęcia poprowadziły:
Ewa Szewczyk – Spec. ds. administracyjnych i finansowych
Joanna Orzeszko – Kustosz w Oddziale dla Dzieci

Powstałe na zajęciach kartki wraz z życzeniami trafią do zaprzyjaźnionych placówek i instytucji, natomiast magiczne drzewko można podziwiać w Galerii „ Na Parterze” naszej Biblioteki.

 

Dziękujemy:

Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za przyjęcie roli współorganizatora warsztatów plastycznych dla dzieci oraz ufundowanie materiałów niezbędnych do wykonania prac.

Nadleśnictwu Włodawa za przekazanie bibliotece przepięknych, pachnących świątecznych drzewek.

Ewa Szewczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii:

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci W bibliotece już pachnie świętami...

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie