Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wśród kolorowych baniek-książek czytanie...

Email Drukuj PDF

W radosnej atmosferze przebiegało czwartkowe spotkanie członków Stowarzyszenia „Lepsze jutro”. Spotkaliśmy się 5 czerwca, w MBP we Włodawie przy okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Chwilę po godzinie 16.00 biblioteczne wnętrza wypełniły się dziecięcym śmiechem. Prowadząca spotkanie Bogusława Górska przygotowała naszym gościom mnóstwo gier i zabaw. Dzieci miały w tym dniu okazję karmić kolorowymi piłeczkami dziką, ale niegroźną bestię Uśmiech Atrakcyjna chusta Klanzy także przyniosła wiele pozytywnych wrażeń. Jednak to barwne bańki wyczarowane na bibliotecznym patio były źródłem ogromnego entuzjazmu naszych gości Uśmiech Fabian okazał się bezkonkurencyjny w tworzeniu największych baniek! Natomiast Tymek, nie miał sobie równych w przebijaniu mydlanych obłoczków Puszcza oczko

Ku naszej radości, przygotowana wcześniej wystawka książek bibliotecznych, zwróciła uwagę zarówno rodziców, jak i dzieci, które od początku imprezy domagały się czytania kolorowych opowieści.

Podczas tego spotkania urządziliśmy sobie małą wycieczkę po bibliotece... Windą dotarliśmy do Oddziału dla Dzieci, gdzie rodzice dowiedzieli się, jak mogą spędzać tutaj czas ze swoimi pociechami. Podczas, gdy dzieci aktywnie wypełniły ten moment grą na keyboardzie, układaniem puzzli i oczywiście przeglądaniem książeczek i prasy młodzieżowej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą odwiedzać to dziecięce królestwo.

Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, na naszych gości czekała kolejna niespodzianka. Inscenizacja bajki „Paweł i Gaweł” wywołała salwy śmiechu wśród sympatycznej widowni. W rolę spokojnego Pawła wcieliła się Asia Orzeszko (Starszy Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci w MBP), natomiast niesfornego Gawła zagrała Bogusława Górska (lokalny koordynator akcji Cała Polska czyta dzieciom).

Spotkanie zakończyliśmy drobnymi upominkami i życzeniami z okazji Dnia Dziecka Śmiech

Do zobaczenia wkrótce!!!

 

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wśród kolorowych baniek-książek czytanie...

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie