Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wesoła wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Email Drukuj PDF

Miłą wizytę złożyli nam uczniowie klasy IV „c” z SP nr 2, którzy przyszli do nas pod opieką pań Krystyny Czerniak i Magdaleny Chomiczuk, w poniedziałek, 17 lutego.

Celem dzisiejszej wycieczki były aktualnie prezentowane w bibliotece wystawy.

Uczniowie kl.IV

Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Galerii „Na Poddaszu”, gdzie młodzi odbiorcy sztuki zachwycili się pracami eksponowanymi na pokonkursowej wystawie I Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon. Młodzież wnikliwie przyglądała się technikom plastycznym, komentując przy tym talenty autorów dzieł.

Następnie przeszliśmy do Galerii „Na Piętrze”, gdzie w bibliotecznym akwarium przyjrzeliśmy się kolorowym rybkom, uśmiechniętym żółwikom i radośnie czerwoniastym krabikom Uśmiech Uczniowie obejrzeli też książki o morskiej tematyce, prezentowane w gablotach. Z lekkim niepokojem wysłuchali opowieści o drapieżnej murenie, a gdy zatrzymaliśmy się przy ogromnej ośmiornicy (niegroźna Puszcza oczko mieszkanka holu bibliotecznego na czas prezentowanej wystawy) przypomnieliśmy sobie stare legendy o morskich potworach. Daniel wspomniał przy tej okazji Krakena- jedną z fantastycznych postaci z filmu „Piraci z Karaibów” Uśmiech

Gdy wróciliśmy na suchy ląd, w Galerii „Na Parterze” cofnęliśmy się w czasie...

Nasi mili goście przyjrzeli się wystawie „Drogi ku wiedzy” porównując szkołę dawną i współczesną. Najwięcej emocji wzbudziły plansze z informacjami dotyczącymi zachowania higieny wśród uczniów Uśmiech Także poszukiwania „wilczego biletu” przyniosły niemało wrażeń!

Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy w nasze progi częściej Uśmiech

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

 

 

 

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wesoła wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie