Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„Irena, Lilka i… zwyczajny facet”

Email Drukuj PDF

pod takim tytułem przebiegał dzisiaj (06.06.16 r.) konkurs czytelniczy dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy we Włodawie. W ramach współpracy nasza biblioteka od wielu lat organizuje konkurs czytelniczy dla seniorów, który ma na celu kształtowanie kultury czytelniczej i propagowanie twórczości wielkich pisarzy polskich.

UTW, Finał XII Konkursu Czytelniczego, 06.06.16 r.

Bohaterką tegorocznej XII edycji jest Małgorzata Kalicińska znana głównie z serii „Rozlewisko” (saga rodzinna, której akcja dzieje się na Mazurach).

Pisarka cieszy się ogromną sympatią a jej twórczość dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy wydarzenia obowiązkowo musieli przeczytać trzy lektury:
1. "Irena",
2. "Lilka",
3. "Zwyczajny facet".
Oprócz tego mieli wykazać się wiadomościami zdobytymi na wykładach związanych z tematem.

Do eliminacji przystąpiło 8 słuchaczy UTW, którzy mieli godzinę na zapoznanie się z pytaniami i zakreślenie (test wyboru) prawidłowych odpowiedzi. Nikt nie przekroczył czasu, wszyscy oddali prace przed terminem. Następnie Komisja Konkursowa w składzie: Irena Rutkowska-Przewodnicząca, Ewa Krukowska i Edyta Pietrzak oceniła wyniki. Z ilością 39 na 43 możliwych punktów pierwsze miejsce zdobyła Pani Krystyna Łągwa. Pani Janina Torbicz miejsce drugie – 38 punktów, a Pani Marianna Pojmaj z liczbą punktów 35 - miejsce trzecie. Reszta uczestników została wyróżniona i tak w kolejności alfabetycznej były to Panie: Maria Daniluk, Bożena Gierach, Jadwiga Hołowieniec, Anna Kościuk i Aniela Leszczyńska.

Dyplomy, nagrody i kwiaty wręczali Wicestarosta Powiatu Włodawskiego Adam Panasiuk wspólnie z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jackiem Żurawskim, którzy powiedzieli tez dużo miłych i ciepłych słów uczestnikom, życząc dalszej wytrwałości i chęci do nauki.

Sponsorem nagród tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe we Włodawie za co bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy.

Za oprawę merytoryczną konkursu jak co roku z ramienia naszej biblioteki odpowiedzialne są Ewa Krukowska i Edyta Pietrzak.
Wspólne zdjęcie zakończyło uroczystość.

Do zobaczenia w nowym Roku Akademickim.

Ewa Krukowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Konkursy „Irena, Lilka i… zwyczajny facet”

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie