Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klub Emeryt :) pl - praca z tekstem i fotografią

Email Drukuj PDF

Jesteśmy po kolejnym spotkaniu Klubu Emeryt :) pl. Dzisiaj (24.07.13 r.) odbyły się dwa zebrania klubowiczów. Zajęcia dla obydwu grup prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski. Dodatkową pomocą uczestników wsparły: Edyta Pietrzak i Ewa Krukowska (MBP Włodawa).

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy poznawali funkcje edytora tekstu. Pracując na dowolnym, napisanym przez siebie tekście, poznawali możliwości jakie niesie ze sobą znajomość obsługi edytora. Notatki były zaznaczane, kopiowane, wklejane, podkreślane, pogrubiane, przechylane, justowane, punktowane, wyróżniane...
Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.

Klub Emeryt :) pl - praca z tekstem i fotografią

Druga grupa zajęła się podstawami komputerowej obróbki fotografii. Uczestnicy zaznajomili się z możliwościami i korzyściami jakie niesie ze sobą umiejętność posługiwania się programem graficznym. Uczyli się korzystania z funkcji prostowania obrazu, kadrowania zdjęć, likwidowania efektu czerwonych oczu...
Zdjęcia z zajęć dostępne są w naszej galerii.

Klub Emeryt :) pl - praca z tekstem i fotografią

Jednak po dwie godziny zajęć to za mało, żeby poznać wszystkie funkcje, zarówno edytora tekstu, jak i programu graficznego, dlatego na kolejnych spotkaniach będziemy kontynuować rozpoczęte dzisiaj tematy.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili.
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na spotkanie już w przyszłą środę (31 lipca) w sali naukowej MBP.

Grupa początkująca spotka się o godzinie 11.00 i będzie kontynuować poznawanie funkcji edytora tekstu.

Natomiast grupa zaawansowana (spotkanie o godz. 13.00) zajmie się kolejnymi zagadnieniami z podstaw komputerowej obróbki zdjęć (jeśli ktoś z Państwa posiada aparat cyfrowy, to prosimy wziąć go na zajęcia).

 

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl - praca z tekstem i fotografią

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie