Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zulejka otwiera oczy - Guzel Jachina

Email Drukuj PDF

Spotkanie DKK dla Dorosłych tym razem przypadło w pierwszym dniu Tygodnia Bibliotek tj. 8 maja, który od wielu lat jest Dniem Bibliotekarza. Kwiaty, (ogromny bukiet czerwonych róż) dostała opiekunka Klubu były piękną niespodzianką od Klubowiczek na tę okoliczność.

DSC 0008

Wydawać by się mogło, że na temat zsyłek na Syberię zostało już wszystko powiedziane, napisane i sfilmowane. Ale autorka książki Zulejka otwiera oczy przedstawiła ten temat na nowo. Czytelnik czytając tę powieść ma wrażenie, że po raz pierwszy zapoznaje się z tym tematem. Poznaje historię surową, brutalną, przytłaczającą. Główna bohaterka tytułowa Zulejka, chłopka żyjąca w pierwszej połowie XX wieku musi martwić się przede wszystkim zaspokojeniem swoich podstawowych potrzeb, co w stosunkowo młodym jeszcze Związku Radzieckim okazuje się zadaniem potwornie trudnym. Szczególnie wtedy, gdy Zulejka staje się ofiarą brutalnego rozkułaczania i ląduje na Syberii z grupą równie zdesperowanych ludzi. Przemiana głównej bohaterki z całą pewnością stanowi jeden z jej najważniejszych punktów.

DSC 0013

Wszystkich czytelników zainteresowanych tematem zsyłek na Syberię zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych po tą niezwykłą i bardzo wstrząsającą powieść. Guzel Jachina - rosyjska pisarka pochodzenia tatarskiego, autorka powieści o rozkułaczaniu w latach 30.XX wieku Zulejka otwiera oczy, laureatka nagrody "Wielka Księga" i "Jasna Polana". Urodzona w Kazaniu aktualnie mieszka w Moskwie. Nastepne spotkanie DKK dla Dorosłych (ostatnie przed wakacjami) planujemy na 12 czerwca na godz. 16.00.

Opiekun Klubu
Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Zulejka otwiera oczy - Guzel Jachina

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie