Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bibliotekarze znad Wisły we Włodawie nad Bugiem

Email Drukuj PDF

W czwartek 29 czerwca powiat włodawski odwiedziła grupa bibliotekarek z powiatu puławskiego. Głównym obiektem zainteresowania były zmodernizowane w ostatnich latach placówki biblioteczne. W drodze do włodawskiej książnicy grupa odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Urszulinie i jej Filię Biblioteczną – Książnicę Pana Jana w Wytycznie.

Wizyta w bibliotece, bibliotekarze z powaitu puławskiego, 29 czerwca 2017 r.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, jak przystało na placówkę realizującą projektową idę multimedialną SMO (Słowo-Muzyka-Obraz), gości powitały w przeddzień muzycznego wieczorku muzycznego próbne dźwięki piosenek Bułata Okudżawy oraz obrazy XII Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Łęczna 2016 oczekujące instalacji wystawienniczej i wernisażu 6 lipca.

Z historią Biblioteki, zbiorami i aktualnymi wskaźnikami czytelniczymi, realizowanymi projektami oraz animacyjną ofertą edukacyjno-kulturalną zapoznała Małgorzata Zińczuk - z-ca dyrektora ds. merytorycznych. Po poszczególnych agendach bibliotecznych oprowadziły: kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji – Beata Wulczyńska, kierownik Działu Regionalnego – Edyta Pietrzak, kustosz Oddziału dla Dzieci – Joanna Orzeszko oraz specjalista ds. animacji kulturalnej – Urszula Panasiuk.

Program wizyty obejmował też zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytkowych obiektów Włodawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od miejsca wymienianego codziennie w południe w Programie I Polskiego Radia – wodowskazu na Bugu. Kolejnymi przystankami były: Muzeum – Zespół Synagogalny, Kościół pw. Św. Ludwika, Cerkiew pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Czworobok i zegar słoneczny, wg którego staraliśmy się ustalić godzinę zakończenia wycieczki. Spacer włodawskim Szlakiem Trzech Kultur komentarzem historyczno-turystycznym opatrzył towarzyszący nam Prezes włodawskiego oddziału PTTK – Mieczysław Tokarski.

Jak przystało na bibliotekarzy zwieńczeniem wizyty była wymiana publikacji regionalnych. Goście z powiatu puławskiego znad Buga nad Wisłę powieźli pakiety promocyjne Miejskiej Biblioteki Publicznej – Laureata Ogólnopolskiego Konkursu ‘’Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich 2014’’, mini-przewodniki po Włodawie przekazane przez Urząd Miejski oraz egzemplarze kwartalnika społeczno-kulturalnego Wschód przekazane przez Starostwo Powiatowe. Zbiory włodawskiego Działu Regionalnego wzbogaciły się o 10 publikacji (książkowych i folderowych) i 3 zestawy pocztówkowe przekazane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Końskowoli.

Wielce zadowolona z wizyty we Włodawie puławska brać bibliotekarska (świadczyły o tym uśmiechy i miłe słowa; nie ma powodów by nie zawierzyć) udała się w kolejny zakątek powiatu włodawskiego na szlaku bibliotekarskim, do Biblioteki Inspiracji – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach.

Dziękujemy koleżankom z powiatu puławskiego za miłą wizytę, bogatą w inspirującą wymianę doświadczeń bibliotekarskich i... oczekujemy powrotu na Ziemię Włodawską. Zapraszamy też bibliotekarzy i bibliotekarki z innych powiatów Lubelszczyzny i dalszych regionów Polski.

Oferujemy intrygującą lekcję biblioteczną, gwarantujemy miłe niespodzianki. We Włodawie czeka Was też wiele atrakcji animowanych przez naszych przyjaciół i partnerów organizacyjnych – Włodawski Dom Kultury i Muzeum. Zespół Synagogalny; w najbliższym czasie XXV Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem (17-20 lipca), XVIII Festiwal Trzech Kultur (21-24 września). Nas też tam spotkacie, na stoisku kiermaszowym „Złotóweczkę za książeczkę” tak wzbogacisz biblioteczkę.

Do zobaczenia na bibliotekarskim szlaku powiatu włodawskiego.

Małgorzata Zińczuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Fot. M. Zińczuk, E. Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Bibliotekarze znad Wisły we Włodawie nad Bugiem

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie