Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Szkolenie powiatowe w Bibliotece Inspiracji

Email Drukuj PDF

W piątek (24 czerwca) w ramach zadań biblioteki powiatowej zorganizowaliśmy szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego. Spotkanie odbywało się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach.

Szkolenie powiatowe, GBP Wyryki, 24.06.16 r.

Szkolenia powiatowe w tym roku traktowane są jako wyjazdowe i odbywają się w nowych, wyremontowanych, zmodernizowanych obiektach bibliotecznych powiatu włodawskiego i mają na celu zapoznanie i pokazanie tych budynków wszystkim pracownikom bibliotek.

Budynek GBP został zmodernizowany w ramach inwestycji: Dokończenie budowy budynku Zespołu Szkół w Wyrykach wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek. Przed rozpoczęciem części merytorycznej zwiedziliśmy pięknie odremontowany lokal biblioteczny liczący około 1700 m2. Przewodnikiem była Pani Hanna Czelej dyrektor GBP. W ramach zwiedzania mieliśmy przyjemność obejrzeć ekspozycje: poplenerową wystawę prac malarskich, udostępnioną przez Nadleśnictwo Włodawa oraz wystawę tkanin rękodzieła regionalnego połączoną z historią tkactwa przedstawioną przez lokalną miłośniczkę kultury ludowej. W części merytorycznej szkolenie obejmowało:

  1. Windykacja w bibliotekach publicznych – informacje związane ze ściąganiem materiałów bibliotecznych.
  2. Wykorzystanie tabletów w pracy informacyjnej biblioteki. Dostępne aplikacje i ich obsługa.

Oba tematy merytoryczne przedstawili pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie w osobach Lidia Głębicka, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Grzegorz Winnicki , instruktor Działu Instrukcyjno–Metodycznego.

Po zakończonym szkoleniu organizatorzy i gospodarze zadbali o bardzo smaczny obiad dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu.

Następne szkolenie wyjazdowe planujemy zorganizować w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie, żeby zgodnie z założeniem pokazać bibliotekarzom kolejną wyremontowaną piękną bibliotekę. Termin szkolenia przewidziany na połowę września 2016 r.

Ewa Krukowska
instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Szkolenie powiatowe w Bibliotece Inspiracji

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie