Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klub Emeryt :) pl i Historia Włodawy

Email Drukuj PDF

Podczas dzisiejszych zajęć (27.05.15 r.) uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl zapoznali się ze stronami oferującymi dostęp do informacji dotyczących historii Włodawy ze szczególnym uwzględnieniem powiązań naszego miasta z Zamoyskimi.

Klub Emeryt :) pl, 27.05.15 r.

Na stronie KONFLIKTY.PL w artykule „Włodawa i Zamoyscy” czytamy: „Geneza dóbr włodawskich sięga najdawniejszych czasów. Majątek ziemski, na który składała się Włodawa z okolicznymi miejscowościami, leżący na ziemi włodawskiej na historycznym pograniczu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, stanowił własność wielu rodzin, począwszy od Sanguszków przez Leszczyńskich, Pociejów, Flemmingów aż do Czartoryskich i ostatnich właścicieli – Zamoyskich”.

Klub Emeryt :) pl, 27.05.15 r.

O związkach tych ostatnich z Ziemią Włodawską możemy przeczytać też w artykułach Piotra A. Czyża „Zamoyscy na dobrach włodawskich 1798-1944” i „Włodawa i Zamoyscy".
Informacje o samej rodzinie znajdujemy na PL.WIKIPEDIA.ORG oraz na stronie Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, które nosi imię Zamoyskich.

Uczestnicy mieli też możliwość zapoznania się z informacjami o pałacu w Adampolu zamieszczonymi na stronie POLSKIEZABYTKI.PL, a także odbyć wirtualny spacer po Kościele pw św Ludwika, Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i Cerkwi Prawosławnej pw Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Stare zdjęcia naszego miasta Klubowicze obejrzeli na facebookowym portalu WŁODAWA NA STAREJ FOTOGRAFII.

O historii klasztoru przy Parafii pw. św Ludwika przeczytali na stronie WLODAWA.PAULINI.PL.

Na zakończenie obejrzeli „Film o Zamoyskich Publiczne Gimnazjum nr 2 we Włodawie” na portalu YOUTUBE.com.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Następne zajęcia odbędą się w Dziale Regionalnym 3 czerwca 2015 r. o godz. 13.00. Czerwcowe spotkania będą związane z cyfrową fotografią.

Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Historia Włodawy

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie