Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zapraszamy na wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej "Magiczny Realizm"

Email Drukuj PDF

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
zaprasza na wystawę malarstwa

Tatiany Majewskiej

"Magiczny Realizm"

Tatiana Majewska, Magiczny Realizm, 13.03.15 r.

Wernisaż: piątek, 13 marca 2015 r. godz. 17.00
Galeria Na Parterze MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Zapraszamy!

 

 

Tatiana Majewska

 

 

 

Tatiana Majewska urodziła się w 1961 r. w Rosji.
W latach 1971 r. do 1977 r. uczyła się w średniej Szkole Artystycznej w Joszkar-Olinskiej Republice Autonomicznej Marij – Eł (Powołże). W latach 1977 r. – 1981 r. studiowała w Akademickiej Szkole Artystycznej w Joszkar-Ola u Prof. Mikołaja Jandalcowa i Anatolia Jegorowa. W 1982 r. podjęła studia w Omskim Instytucie Sztuki i w 1987 r. uzyskała dyplom Magistra Sztuk.

W 1995 r. otrzymała Kartę Stałego Pobytu w Polsce, mieszka i pracuje w Lublinie. W 2007 r. otrzymała obywatelstwo polskie.

Od 1998 r. pracuje w konserwacji zabytków w Polsce m. in. pracowała przy konserwacji zabytków w Archikatedrze p. w. Św. Jana w Lublinie, Bazylice p. w. Św. Św. Piotra i Pawła w Krakowie, Bazylice Katedralnej p. w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sandomierzu, Klasztorze p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Kościele p. w. Św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku, Kościele Najświętszej Marii Panny i Św. Mateusza w Lubomierzu, Opactwie Pocysterskim w Lubiążu, Kościele Św. Bartłomieja w Głogówku, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, w Kaplicy Św. Boromeusza w Łowiczu i inne.

Prace malarskie znajdują się w galeriach państwowych oraz prywatnych kolekcjach w Czechach, Niemczech, Rosji, USA oraz w Polsce m. in. w Galeriach „Piwnice Lublina” oraz Galerii ART, Galeria Witryna, Galeria Sztuki Współczesnej w Lublinie, Galeria Triada w Gdańsku, Galeria Attyka w Krakowie, Galeria Norland w Warszawie.

W 2011 r. wygrała konkurs na portret Jana Pawła II dla Archikatedry p. w. Św. Jana w Lublinie.

Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych:

  • 2012 r. - w Krakowie, w Lublinie: w Galerii Grand Hotelu Lublinianka, w Domu Kultury Ruta, w Galerii w Wieży Trynitarskiej, w Galerii „Piwnice Lublina”, w Gdańsku w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków,
  • 2013 r. - w Janowie Lubelskim w Miejskim Domu Kultury, w Magdeburgu (Niemcy) w Galerii Da Oben,
  • 2014 r. - w Kazimierzu Dolnym w Domu Pracy Twórczej, w Warszawie w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, w Warszawie w Galerii OW ZPAP „Aktualności 2014”, w Giżycku w Wystawie Poplenerowej Międzynarodowego Mazurskiego Sympozjum Sztuk Wizualnych, w Haldensleben (Niemcy) w Galerii Kultur Fabriken, w Minden (Niemcy) w Galerii Spiegel, w Janowie Lubelskim w Miejskim Domu Kultury, w Warszawie w Centralnej Bibliotece Rolniczej, w Łebie w Centrum Informacji Turystycznej.
Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Zapraszamy na wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej "Magiczny Realizm"

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie