Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZAANIMOWANI!

Email Drukuj PDF

Siedemdziesięciu młodych mieszkańców Włodawy już wie, co warto studiować i gdzie znaleźć przyszłościową pracę. Są to uczniowie: Publicznego Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego i Publicznego Gimnazjum nr im. Zamoyskich oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. II Warszawskiej Brygady Saperów i II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Link do przyszłości, Jakub Jakubowski, 24.02.15 r.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się bowiem spotkanie przeprowadzone w ramach trzeciej edycji programu „Link do Przyszłości – młodzi, internet, kariera”. 24 lutego 2015, podobnie jak w poprzednim roku, odwiedził nas młody profesjonalista.

Celem takiego spotkania jest pokazanie młodzieży z małych miejscowości w jaki sposób mogą oni planować swoją przyszłość zawodową wychodząc poza utarte ramy i schematy. Przekonać ma ich do tego historia młodego człowieka, mającego ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. W tym przypadku Pana Jakuba Jakubowskiego – grafika, baristy i prezesa „Stuk-puk” Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury. Pan Jakub to człowiek charyzmatyczny, mający ważne doświadczenia zawodowe i pasję, którą, jak potwierdzają opinie, zaraził obecną dziś młodzież.

Uczniowie włodawskich szkół dowiedzieli jak wygląda jego system pracy. Wspólnie rozmawialiśmy o nowych zawodach i zastanawialiśmy się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – były quizy, pytania i wspólne ćwiczenia.

Projekt „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera” jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory - podczas dwóch poprzednich edycji projektu - w całej Polsce odbyło się blisko 750 takich spotkań, w których uczestniczyło ponad 21 tysięcy osób.

Spotkanie w MBP we Włodawie prowadziła Urszula Panasiuk – specjalista ds. animacji kulturalnej, która wspólnie z Małgorzatą Zińczuk – zastępcą dyrektora ds. merytorycznych, była organizatorem spotkania w naszej instytucji. Zdjęcia wykonała Edyta Pietrzak – kier. Działu Regionalnego.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii:

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego i Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. II Warszawskiej Brygady Saperów i II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy ZAANIMOWANI!

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie