Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Link do przyszłości

Email Drukuj PDF

1 lutego w Gimnazjum Publicznym w Dubecznie odbyło się spotkanie z młodym, ambitnym profesjonalistą Karolem Olczakiem w ramach projektu Młodzi.Internet.Kariera.
W wydarzeniu uczestniczyły klasy trzecie gimnazjum. Młodzież miała możliwość porozmawiania z młodym profesjonalistą oraz dowiedzieć się jaką role w jego pracy odgrywają nowe technologie. Korzystając z proponowanych stron internetowych zapoznali się z aktualną sytuacją i trendami na rynku pracy, a także sprawdzić umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami potrzebnymi w pracy. Młodzież rozwiązywała quiz wiedzy z rynku pracy oraz wcielała się w różne zawody - „Mógłbym być…”

Uczestnikom spotkania przekazano regulamin konkursu. Konkurs polega na zorganizowaniu następnego spotkania z udziałem lokalnego młodego profesjonalisty, w którego pracy istotna rolę odgrywają nowe technologie. Za najlepsze relacje z tych spotkań przewidziano atrakcyjne nagrody. W spotkaniu uczestniczyli: Ewa Krukowska instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego oraz Mariusz Józefczuk z Twojego Radia Włodawa.
Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk.
Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii oraz w galerii ucznia Gimnazjum Publicznego w Dubecznie Grzegorza Kocandy.
Artykuł o spotkaniu znajduje się na stronie Twojego Radia Włodawa.

Źródło: BPG Hańsk

 

{gallery}link2013{/gallery}

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Link do przyszłości

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie