Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie

Email Drukuj PDF

Pierwszy tydzień ferii zimowych już za nami. W porozumieniu ze szkołami organizującymi dzieciom zimowiska również Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie przygotowała wiele ciekawych propozycji na spędzenie czasu wolnego. Zajęcia skierowane do wszystkich chętnych dzieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dowodem na to jest fakt, że z oferty biblioteki tylko w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku skorzystało ponad czterysta osób. Już na początku uczniowskich ferii biblioteka zamieniła się w zaczarowaną krainę, kiedy w sobotę odbył się Baśniowy Bal Karnawałowy. Każdy dzień spędzony w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie gwarantował dzieciom wspaniałą rozrywkę oraz wiele atrakcji.

Z pewnością nie można był narzekać na nudę. Gry dydaktyczne „łamigłówki mądrej główki”, zabawy ruchowe, kalambury poświęcone bohaterom baśni i bajek zapewniły uczestnikom dużo radości. Podczas codziennych spotkań odbywały się konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Nieco starsi mogli odkrywać skarbnicę mądrości narodów, dokańczając brzmienie przysłów. Ogłoszony konkurs muzyczny „Jaka to melodia?” cieszył się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży, mimo iż zadanie nie należało do łatwych, gdyż celem było rozpoznanie piosenki po ostatnich dźwiękach. Z pewnością uczestnicy znaleźli swoją oazę rozrywki w sali komputerowej, w której zorganizowano konkurs rysunkowy o tematyce zimowej. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na tablecie z wykorzystaniem profesjonalnych programów do obróbki obrazu. Zainteresowaniem cieszył się turniej o złoty puchar, w którym wykorzystano interaktywne gry komputerowe Xbox Kinect dostosowane do zainteresowań młodych ludzi, którym zaproponowano taniec, sport bądź pokonywanie przeszkód i przeżywanie ciekawych przygód. Animacją czasu wolnego we włodawskiej bibliotece zajęły się stażystki - Urszula Panasiuk i Marta Ładak. Podczas ferii poznawano przygody Koziołka Matołka, zachęcając przybyłych do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym Festiwalu Twórczości Dziecięcej „I Koziołek, mądra głowa, przybył do nas z Pacanowa – w 80-te urodziny Koziołka Matołka”. W czasie zajęć plastycznych z pomocą pań bibliotekarek Ewy Szewczyk, Olgi Puś i Joanny Orzeszko, dzieci wyczarowały piękne kartki walentynkowe oraz bajkowe serduszka-kwiatki, które mogły podarować ukochanej osobie jako zakładkę do książek. Po zajęciach manualnych przychodził czas na relaks w czasie projekcji bajkowych. Niejednokrotnie w czasie wizyt we włodawskiej książnicy dzieci zwiedzały wszystkie agendy placówki. Dzieci za aktywne uczestnictwo w zajęciach nagrodzone zostały książkami. Każdego dnia miały zapewniony słodki poczęstunek. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy spędzili z nami czas ciekawie i wesoło.

Drugi tydzień ferii zimowych dzieci spędzą w towarzystwie Koziołka Matołka w godzinach 12:00-14:00 Zapraszamy też na cykl zajęć „5 seansów Magii i Czarów” od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00

Marta Ładak

 

Jesteś› tutaj: Strona główna

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie